Sonda risk alalım

Taktiğini rakibe geniş alan bırakmamak üzerine kuran Denizli, futbolcularına galibiyet için 60. dakikadan sonra oyunda risk almaları talimatını verdi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Saracoğlu'ndaki derbide oyunun kontrolünü elinde tutmak istiyor. Orta sahadaki pas yüzdesini artırmak için Kadıköy'de Ernst, Fink, Uğur üçlüsünü tercih edecek olan tecrübeli teknik adam, Fenerbahçe'nin risk aldığı bölümlerde Bobo, Serdar Özkan ve hazır olursa Filip Holosko ile savunmanın arkasına sarkmayı planlıyor. Denizli oyuncularıyla yaptığı toplantıda galibiyet için riskleri son 30 dakikada almaları gerektiğini kaydetti ve şöyle konuştu: "Topun ve oyunun hakimiyeti genelde bizde olmalı. Kulağınızı tribünlere tıkayıp soğukkanlı olun. Özellikle savunmada geniş alan bırakmayın. Hücumda kontrollü, savunmada ise sağlam olmalıyız."

'SAVUNMAYA BASKI YAPIN'
"Galibiyet için riskleri 60. dakikadan sonra alacağız. Ataklarda topu çizgiye kadar indirerek, ceza yayına ters ortalar yaparak, rakip savunmanın dengesini sarsacağız. Onlar risk aldığında da savunma arkasına atılacak toplar bizim en büyük silahımız. Rakibin sadece hücum elemanlarına değil, savunma ve orta saha oyuncularına da baskı uygulayarak oyunlarını bozabiliriz."
BİZE ULAŞIN