Bile bile lades

Aşil tendonundaki ağrılara rağmen play-off'un ilk maçında Denver'a karşı forma giyen Memo'nun sakatlığı nüksetti, Dünya Şampiyonası'nda oynaması riske girdi

Dünya Basketbol Şampiyonası'nda A Milli Takımımız'ın en büyük kozlarından biri olan Mehmet Okur göz göre göre sakatlandı. 7 Nisan'daki Houston Rockets maçında sol aşil tendonundan sakatlanan milli basketbolcumuz sadece New York Knicks maçında dinlendirilmiş ve Utah'ın kritik Golden State Warriors ve Phoenix Suns karşılaşmalarında iğneyle oynatılmıştı. Ve play-off'un ilk maçında yine sakatlığı geçmemesine rağmen iğne ile Denver Nuggets karşısına çıkan Mehmet Okur, ikinci periyotta sakatlığının nüksetmesiyle Dünya Şampiyonası'nda oynamasını bile riske soktu.

'İKİHAFTADIR AĞRIYORDU'

Memo sakatlandığı pozisyonu şöyle anlattı: "Maça iyi başlamıştık. İçeri girdiğim bir pozisyonda ayağım kaydı ve bir anda bütün vucüdumun ağırlığı sol ayağıma yüklendi. Zaten aşil tendonum yaklaşık iki haftadır ağrıyor, ama hem Phoenix maçı hem de play-off'larda elimden geleni yapmak için kendimi hazırlamıştım. Şu anda çok ağrım var. Son durumum MR'dan sonra belli olacak. İnşallah çok ciddi değildir."

DÜNYA ŞAMPİYONASI'NA ÇOK ZOR
Dün çekilen MR sonucunda Mehmet Okur'un aşil tendonunda yırtık tespit edildi. Milli yıldızın, yarın veya çarşamba günü ameliyat olacağı öğrenildi. 1 ay alçı takacak Memo'nun, en az 3 ay tedavi göreceği ve Dünya Şampiyonası'nda oynamasının mucize olduğu kaydedildi. Öte yandan Memo'nun sakatlandığı maçı Denver 126-113 kazandı.Cleveland Cavaliers ise Chicago Bulls'u 96-83, Boston Celtics de Miami Heat'i 85-76 yendi.

BİZE ULAŞIN