Yüreksizler

Denizli, "Teknik direktörlük hayatımın en büyük üzüntüsünü yaşıyorum. Hakemlik yürek işi, yüreği olmayanlar yapamaz ve yaptırılmamalı. Hakemler maçın kasetini izlesinler ki huzur bulsunlar" dedi

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1-0 yenildikleri derbiden sonra sert konuştu:
* Hakemler için bugüne kadar sadece bir kez, o da maç heyecanı içinde konuştum. Hakemlik bir yürek işi, yüreği olmayan kişiler hakemlik yapamaz, yaptırmamalılar. Hakemler şu maçın doksan dakikasını hep birlikte izlesinler, ne kararlar vermişler, bir takımın kaderini nasıl etkilemişler? En azından onlar huzur bulsunlar, vicdanları rahat olsun.
* Bunlar benim oradan gördüklerimi görmüyorsa, o zaman yeteri kadar yürekleri yok. MHK'nin hakemlere bu cesareti, bu yüreği vermesi lazım. Ben teknik adamlık hayatımın en büyük üzüntüsünü yaşıyorum.
* Biz kendi hatalarımızla maçı kaybederiz, ona üzülürüz, ama bazı şeyler olaya karıştığı zaman...
* Doğru kartları, doğru zamanda çıkartabiliyorsa, ki bize çıkartabiliyor, bunları süzen bir hakem, oyundaki bazı şeyleri nasıl süzemiyor? Arkasındaki rakiple teması olan oyuncuyu süzüyor. Koluyla topu taşıyan adamı nasıl süzemiyor? Kartını niçin kullanmıyor? Uğur'un pozisyonunda kaleci ile karşı karşıya kalıyor, ikinci bir adamı nasıl değerlendiriyor? Artı bu son adam pozisyonuydu. Onlar 90 dakikanın kasetini istesinler, otursunlar izlesinler.
* Çok entresan... Bobo belki de hayatında ilk defa hafta içinde penaltı çalışmak istedi.
* Bu saatten sonra şampiyonluktan söz etmek zor.

BİZE ULAŞIN