İsyan

Beşiktaş, Futbol Federasyonu'nun güven tazelemesi için olağanüstü kongreye gitmesini istedi. Başkan yardımcısı Toprak, "Penaltı noktasını kazan Bilica azgın bir boğaydı.. Bu sezonki şampiyonluğa gölge düşmüştür" diye konuştu

Beşiktaş Kulübü, Futbol Federasyonu'nu güven tazelemeye davet etti. Fenerbahçe maçındaki hakem hataları sonrası siyahbeyazlı camiada tepkiler doruk noktasına ulaşınca Beşiktaş yönetimi dün olağanüstü toplandı. Başkan Yıldırım Demirören'in Milano'da olduğu için katılmadığı toplantı sonrası açıklamayı başkan yardımcısı Erdoğan Toprak, yaptı. Toprak, "Biz Beşiktaş olarak vakur duruşumuzu devam ettireceğiz. Ancak Beşiktaş'ın haklarını kanuni yollardan sonuna kadar arayacağız. Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu'nun sesi çok çıkana taviz vermesi, bizi üzmektedir. Otoritesini yitiren Futbol Federasyonu'nun bir an evvel güven tazelemesi gerektiğini düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.

'BEŞİKTAŞ'A OPERASYON YAPILDI'
Beşiktaş Başkan Yardımcısı, penaltı noktasını eşeleyen Bilica için de, "Türk futbolunda penaltı noktasını bir azgın boğa gibi kazmak görülmüş müdür? Bilica'yı kınıyorum" dedi. Toprak, Fenerbahçe derbisinde kural hataları ve ihlaller olduğunu da öne sürdü. Hukukçularının bu konuda çalışmalar yaptığını kaydeden Toprak, "12. ve 14. maddelerle ilgili hukukçularımız çalışıyor. Kural hataları ve ihlaller var. Federasyona diyoruz ki; Lütfen güven tazeleyin. Federasyon nasıl bir yöneticiye ceza veriyorsa, hakeme de vermeli. Gerekirse de düdüğünü duvara astırmalı. Ayrıca bir yardımcı hakemin sürekli aynı takımın maçlarına verilmesi de düşündürücüdür" değerlendirmesini yaptı. Öte yandan Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı, dün Kanaltürk'te katıldığı bir programda şu ifadeleri kullandı: "Federasyon '3 sene üst üste şampiyon olacağız, dünyayı yakacağız' baskısını kaldıramıyor. Özgener, dünyayı yakanların yörüngesine girmiş. Önce Galatasaray'a, sonra Beşiktaş'a operasyon yapıldı. Başka bir hakem ile 10 kere oynasak, 10'unda da Fener'i yenerdik."

BİZE ULAŞIN