İtalya'da şike skandalı

İzlanda'daki yanardağ patlamasının sebep olduğu küller nedeniyle hava ulaşımında meydana gelen iptal ve aksaklıklar, İtalya futbolunda 2006'da patlak veren şike skandalıyla ilgili olarak Napoli Ceza Mahkemesi'nde halen süren davayı da etkiledi. Juventus'un eski genel direktörü Luciano Moggi'nin de sanık sandalyesinde olduğu davada tanık olarak ifade vermesi gereken Chelsea Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, bugünkü duruşmaya gelemedi. Mahkeme, yeni duruşmanın tarihini 27 Nisan olarak belirledi.

Napoli Ceza Mahkemesi Dokuzuncu Daire'de ele alınan davanın bugünkü duruşması oldukça kısa sürdü. Mahkeme, Moggi ve avukatlarının, FC İnter başta olmak üzere diğer kulüplerin de hakemler üzerinde baskı kurduğu iddialarının kanıtı olarak sundukları 74 telefon kaydının dökümünü yapmak üzere 4 Mayıs'a kadar bir bilirkişi atanmasını kararlaştırdı.

Bugünkü duruşmada sanıklar arasındaki Eski Hakem Atama Kurulu Başkanı Pierluigi Pairetto da 24 ses kaydının dosyaya delil olarak eklenmesi talebinde bulunurken, savcılar da savunmanın son hamlelerine karşı yeni deliller sunma haklarını mahfuz tuttuklarını ifade ettiler.

Duruşma sırasında Moggi ve Pairetto'nun oldukça az konuşmaları dikkati çekti.

Mahkeme başkanı yargıç Teresa Casoria, davaya, bir sonraki duruşmada, telefon dinleme operasyonunda görev yapmış iki jandarma görevlisi ve de FC Milan'ın eski çalıştırıcısı Ancelotti başta olmak üzere tanık ifadelerinin de alınması suretiyle 27 Nisan'da devam edileceğini açıkladı.

BİZE ULAŞIN