Kayakta kriz

Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık hakkında keyfi ve hukuk tanımaz yönetim iddialarıyla Başbakan Erdoğan'ın talimatıyla açılan soruşturmada sona gelindi

Erzurum'da düzenlenecek 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'na doğru Kayak Federasyonu karıştı. Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Cem Yıldız'ın 1 yıl önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği Federasyon Başkanı Özer Ayık hakkındaki şikayet mektubuyla başlayan gelişmelerde sona gelindi. Başbakan Erdoğan'ın talimatı ile GSGM müfettişlerince açılan soruşturmanın 1 hafta içinde biteceği ve raporun Spor Bakanı Faruk Özak'a verileceği belirtildi. Cem Yıldız'ın suçlamaları şöyle:

- Federasyonun yaptığı gayri yasal işlere vicdanen tahammül etme gücüm kalmadığı için asbaşkanlıktan istifa ederek, başkan ve yanındaki birkaç kişinin usulsüzlüklerine tepki gösterdim.

İHALEDE İLGİNÇ İDDİA
- Özer Ayık keyfi kararlarla 1-3 Mayıs'ta 'Üniversiteler Kış Oyunları Yarış Kuralları ve Organizasyon semineri' adı altında Antalya'da bir toplantı düzenledi. Erzurum'da 5 yıldızlı otel ve toplantı salonu bulunmasına rağmen yüzlerce Erzurumlu'yu (Kız kardeşi, arkadaşlarının eşleri, yakın dost ve akrabalarını) özel uçakla Antalya'ya götürmek hangi akla hizmettir?

Yıldız'ın iddiaları arasında bazı ihalelerin yüksek fiyatla bir firmaya verildiği, bu firmanın da yarı fiyatla ihaleyi başka bir firmaya devrettiği yer alıyor. Erzurum'un tanıtım filminin zamanın geçmesi nedeniyle başka bir ülkede çekileceği de ileri sürüldü. Özer Ayık ise SABAH'a şunları söyledi: "Teftiş Kurulu'nun soruşturması sürüyor. En ufak bir korkumuz yok. Bu teftiş sonunda teşekkür alacağımıza inanıyorum."

BİZE ULAŞIN