Dünyada ilk kez Türkiye'de

Dünyada ilk kez Türkiye'de yapılacak Uluslararası Özel Olimpiyatlar 2010 Avrupa Gençler Karma Futbol Turnuvası, yarın Silivri'de başlayacak.

Türkiye Özel Sporcular Derneği (TÖSSED) tarafından düzenlenen ve Futbol Federasyonu'nun desteklediği turnuvada Türkiye iki takımla temsil edilecek. Turnuvaya, Azerbaycan, Romanya, Rusya, Ukrayna, Özbekistan, Karadağ, Yunanistan ve Macaristan olmak üzere 9 ülkeden toplam 10 takım katılacak. 16–25 yaş aralığındaki 120 sporcu, 7'şerli ekipler halinde karma futbol mücadelesi yapacak.

Daha önce turnuvaya katılacağı açıklanan, 185 ülkede 3 milyonun üzerinde sporcudan sorumlu Uluslararası Özel Olimpiyatlar Genel Müdürü J. Brady Lum ile Avrupa-Avrasya Bölge Direktörü Mary Davis ve 6 ülke (İngiltere, Belçika, Fransa, İtalya, Polonya, Sırbistan) İzlanda'da da yaşanan yanardağ faaliyetinin yol açtığı uçuş iptalleri nedeniyle turnuvada yer alamayacak.

Turnuva yarın saat 13.00'de Silivri Şehir Stadı'nda Galatasaray- Beşiktaş-Fenerbahçe veteran şöhretler karması gösteri maçıyla başlayacak. Turnuvanın açılışına UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik'in de katılacağı öğrenildi.
BİZE ULAŞIN