'O bir boğa'

Super Deporte'ye konuşan Fenerbahçeli Güiza, Valencia ile ön protokol imzaladığı öne sürülen Mehmet Topal'a kefil oldu ve Galatasaraylı ön liberoya övgüler yağdırdı

Önceki gün Valencia'nın Mehmet Topal ile ön anlaşma imzaladığını duyuran İspanyol spor gazetesi Super Deporte, dün de milli oyuncuyu Fenerbahçe'nin İspanyol santrforu Daniel Güiza'ya sordu. Güiza, Super Deporte'ye Topal ile ilgili olarak, "Türkiye'de mevkiisinin en iyi oyuncusu. Adeta bir boğa. Fenerbahçe'de o mevkiide oynayan oyunculardan daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Valencia'dan Albelda'nın daha genci ve güçlüsü. Valencia'nın onu elinden kaçırmaması lazım. İspanya'da hangi takımda oynarsa önemli işlere imza atar" diye konuştu. Valencia ile kendisinin de adının geçtiğinin hatırlatılması üzerine Güiza, "Valencia beni istiyor mu bunu bilmiyorum, ama Mehmet Topal ile aynı takımda oynamak, benim için büyük keyif olur" yorumunu yaptı. Gazeteye konuşan Valencia Başkanı Manuel Llorente ise, "Mehmet Topal'ı çok istiyoruz. Onunla görüşmelerde önemli aşama sağladık" ifadesini kullandı. Super Deporte, Valencia'nın bonservis bedeli olarak Galatasaray'a 4 milyon Euro önereceğini iddia ederken, sarı-kırmızılıların milli ön liberosu için kapıyı 7 milyon Euro'dan açması transferin gerçekleşmesini zora sokabilir. Gazetede yapılan yorumda, "Valencia şampiyonluğa oynayan bir takım olmak istiyor. Bunun için de hem teknik özellikleri üstün hem de daha fazla başarıya daima aç olan Mehmet Topal gibi bir oyuncuya ihtiyacı var. Kulüpteki krize karşın bu transfer için para musluklarını açacak" denildi.

Hayırlısı neyse o olur

MEHMET Topal, Valencia'nın teklifini GS TV'ye değerlendirdi: "Beni yakından tanıyan insanlar formamı, kulübümü, camiamı ne kadar çok sevdiğimi bilir. Ben Galatasaray'da oynamaktan her zaman onur ve gurur duydum. Avrupa'da oynamak istiyorum. Önümüzdeki dört hafta bizim için çok kritik. Menajerlerimizle, yöneticilerimiz görüşüyor. Ben lig bitene kadar konunun dışında kalmaya çalışıyorum. Sezon sonunda hayırlısı neyse o olsun."
BİZE ULAŞIN