Park kavgası

Dünya Şampiyonası öncesi Başkent Arena'nın otoparkının işletmesini isteyen Melih Gökçek, Basketbol Federasyonu'ndan 'hayır' cevabı aldı

2010 Dünya Basketbol Şampiyonası için geri sayım başlarken, Ankara'da yapımı süren Başkent Arena'da sorunlar yaşanmaya devam ediyor. 15 Mayıs'ta açılması planlanan 10 bin kişilik Başkent Arena'nın otoparkı, Federasyon ile Büyükşehir Belediyesi'ni karşı karşıya getirdi. Salonun altından geçen dere yatağı ve camları takmak için kurulan iskelenin çökmesi inşaatı sürekli geciktirirken, bu kez de otoparkın işletme hakkı yeni bir kriz yarattı.

DEMİREL'DEN GÖKÇEK'E RET
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'ı bizzat arayarak otoparkın işletim hakkının kendilerine verilmesini talep etti. Açık ve kapalı olmak üzere toplam 1110 araç kapasiteli otoparkın, önemli bir gelir kaynağı olması nedeniyle Basketbol Federasyonu Başkanı Demirel de, Başkan Gökçek'in talebine, "Hayır" yanıtını verdi. Ancak otoparkın işletim hakkını Belediye'ye almakta kararlı olan Melih Gökçek geri adım atacak gibi görünmüyor.

BASKETBOLA DEVREDİLİYOR
Şampiyonanın ardından Başkent Arena'nın kime devredileceği de büyük ölçüde netleşti. Salonun yapımını üstlenen ve kullanım hakkına sahip olan Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün tesisi, Türkiye Basketbol Federasyonu'na devredeceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN