'Urfa da olsa kupayı alırız'

Trabzonspor'un hocası Güneş, Olimpiyat'ta oynanmasını bekledikleri kupa finali için, "Seve seve Şanlıurfa'ya gider, kupayı alır geliriz" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, dün sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. Ömer Aysan ve Tony Sylva ile yollarını ayırdıklarını söyleyen Güneş'in Türkiye kupası, lig ve takımdaki gelişmeler için açıklamaları şöyle:

'KUPAYI ALIR GELİRİZ...'
"Kupa için biz Olimpiyat Stadı olabilir diye düşüncemizi söylemiştik. Çünkü Fenerbahçe ve Trabzonspor seyircisinin sayısı fazla. Maçın ambiansının fazla olacağını düşünüyorduk. Ama karar verilmişse Şanlıurfa'ya seve seve gideriz, futbolcularla kupayı alıp geliriz. Bizim düşüncemiz odur." "Kupada sıfırdan başlamıştık, finale geldik. Finalde ne olacağını hep beraber göreceğiz. Ligde maalesef Trabzonspor'a yakışmayan bir yerdeyiz. Sıralama olarak alt sıradan bizi yakalamaya çalışan takımlar var. Üstümüzde de Beşiktaş var ve onları yakalama şansımız var. Ancak şu anda beşinciliğe yakın bir takımız."

'ÖMER VE SYLVA ARTIK YOK'
"Ömer Aysan yetenek olarak iyi. Daha iyi olması için gayret gösterdik. Ancak onunla aynı duygu ve düşünceyi paylaşamayacağımızı gördük. (Ömer'in sözleşmesi Güneş'in açıklamaları sonrası resmen fesh edildi.) Sylva hala oyuncumuz, iyi çalışıyor, saygılı kişiliği var. 'Başka kulüplerle görüşebilirsin' dedim ona. Yattara hevesli ama hazır değil. Onu sonraki maçlarda düşünebilirim. Isaac, Tjikuzu, Brüls, ve Faty Papy'yi düşünmüyorum. Onları kiralık verebiliriz. Biz daha iyilerini düşünüyoruz."

'KENDİNİ DÜZELTMEYEN GİDER'
"Umut ve Teofilo arasında yaşananları doğru bulmuyoruz. Her insan aynı düşünemeyebilir, olanları düzeltmek için hoşgörülü olunur. Eğer düzeltemezlerse takıma, kulübe, camiaya zarar verilirse o zaman gereği yapılır."

BİZE ULAŞIN