Kartal'a derin darbe!

Turkcell Süper Lig'de 31. hafta maçında Beşiktaş evinde Sivasspor ile 2-2 berabere kaldı.

Ligde son 3 maçta toplam 7 puan kaybederek zirve yarışının uzağında kalan siyah-beyazlılar, küme düşmeme mücadelesi veren Sivasspor ile berabere kalarak Şampiyonlar Ligi'ne gitme umutlarını da iyice zora soktu.

Kara Kartal 58, Sivasspor 31 puana yükseldi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

İLK YARI

Karşılaşma Beşiktaş'tan Bobo'nun vuruşuyla başladı.

2. dakikada Sivasspor'da İbrahim sağ taraftan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma araya girerek topu uzaklaştırdı.

4. dakikada Beşiktaş'ta Tello sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı Holosko yükseldi kafayı vurdu ve top az farkla yandan auta çıktı.

6. dakikada Sivasspor atağında Kadir sol kanattan topla ilerlemek istedi ama savunma ayak koyarak topu kazandı.

8. dakikada Beşiktaş sağ kanattan bir atak geliştirdi. Fink, Rıdvan'ı topla buluşturdu. Rıdvan içeri ortasını yapmak isterken savunma araya girdi.

10. dakikada Sivasspor atağında Abdurrahman sağ kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

13. dakikada Sivasspor gole çok yaklaştı. Cihan sağ kanattan savunmanın arkasına sarktı ve topla buluştu, kaleciyle karşı karşıya kaldı ancak savunma son anda ayak koyarak tehlikeyi önledi.

15. dakikada Tello sağ kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

17. dakikada Sivasspor'da Cihan sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Rüştü'de kaldı.

19. dakikada Fink sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

23. dakikada Mehmet Yıldız ceza sahası içine atılan topa yerden gelişine vurdu ve top kaleci Rüştü'de kaldı.

25. dakikada Abdurrahman sağ kanattan Mehmet Yıldız'a doğru pasını verdi ama Mehmet Yıldız topu kontrol edemeyince top taca çıktı.

27. dakikada Kadir sağ kanattan topla ilerledi, ceza sahası içine orta yapmak istedi ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

29. dakikada Tello sol kanattan korner kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

33. dakikada Uğur İnceman savunmanın arkasına doğru atılan topa hareketlendi ama hakem öncesinde ofsayt kararı verdi.

35. dakikada Uğur İnceman sol kanattan korner çizgisine indi ceza sahası içine topu çevirdi ama top kaleci Petkovic'de kaldı.

37. dakikada İbrahim Üzülmez sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ve top savunmaya çarparak kaleci Petkovic'de kaldı.

38. dakikada Keita sağdan Musa'ya arapası attı. Ferrari müdahale etti ve topu kornere gönderdi.

41. dakikada Mehmet Yıldız sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma topu uzaklaştırdı.

43. dakikada Tello barajın üzerinden sert bir vuruş yaptı. Top kalenin üzerinden dışarı çıktı.

45. dakikada Sivasspor'da Hayrettin rakibine yaptığı müdahele sonucunda sarı kart gördü.

İKİNCİ YARI

Sivasspor 'un vuruşuyla ikinci yarıya başladı.

Beşiktaş ikinci yarıya oyuncu değişikliği yaparak başladı; Ferrari çıktı, İbrahim Kaş girdi.

46. dakikada Tello sol kanattan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı ama savunma kafayla topu uzaklaştırdı.

48. dakikada Musa sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı. Mehmet Yıldız gelişine sert vurdu ama top Rüştü'de kaldı.

54. dakikada Mehmet yıldız, İbrahim Dağaşan'a şık bir topuk pası verdi. İbrahim ortasını yaptı, Cihan ayağının içi ile şutunu çekti ve top ağlarda: 1-0

55. dakikada
İbrahim Kaş sağ kanattan ceza sahası içinde arka direğe doğru bekletmeden pasını verdi, Holosko bomboş pozisyonda gelişine sert vurdu ama top üstten auta çıktı.

59. dakikada Tello sağ çaprazdan serbest vuruş kullandı, ceza sahası içine ortasını yaptı. Bobo yükseldi ve kafayı vurdu, top köşeden ağlara gitti: 1-1

60. dakikada Keita sağ çaprazdan kaleye sert vurdu ama top yandan auta çıktı.

61.dakikada İbrahim Üzülmez sol kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı, Fink yükseldi kafayı vurdu ve kaleci Petkovic iki hamlede topun yakaladı.

64. dakikada İbrahim Üzülmez'in ortasında Bobo topu Holosko'ya indirdi. Holosko kale önünde vurdu ama top üstten auta çıktı.

67. dakikada Sivasspor'da İbrahim Dağaşan sarı kart gördü.

68. dakikada Holosko sol çaprazda topla buluştu ama topu ayağından açınca pozisyon autla sonuçlandı.

70. dakikada Sivasspor'da Hayrettin oyundan çıkarken yerine Faruk Bayar girdi.

72. dakikada Tello'nun pasında ceza sahası yayında topla buluşan Necip'in vuruşunda top yandan dışarı çıktı.

73. dakikada Sivasspor'da İbrahim Dağaşan oyundan çıkarken yerine Erman Kılıç girdi.

74. dakikada Bobo ceza sahasında yerde kaldı. Hakem devam kararı verince Beşiktaşlı taraftarlar büyük tepki gösterdi.

Beşiktaş'ta Uğur İnceman oyundan çıkarken yerine Tabata girdi.

75. dakikada Beşiktaş'ta ceza sahasına yapılan ortaya Holosko yine istediği gibi vuramadı.

81. dakikada Bobo ceza sahasına girdi. Şutunu tam çekecekken Holosko'ya al da at dercesinde bir pas gönderdi ve Holosko da topu ağlara gönderdi: 2-1


85. dakikada Rıdvan sağ kanattan ceza sahası içine ortasını yaptı ama top kaleci Petkovic'de kaldı.

86. dakikadaKamanan sağ çaprazdan ceza sahası içine girdi rakibini geçerek önünü boşalttı yerden kaleye sert vurdu ve top önce direğe sonrasında kaleci Rüştü'ye çarparak ağlarla buluştu.

87. dakikada İbrahim Üzülmez sol kanattan ceza sahası içine yerden ortasını yaptı. Rıdvan gelişine şutunu vurdu ama top auta çıktı.

90. dakikada Mehmet Yıldız orta alan önünde topla buluştu ama öncesinde hakem Mehmet Yıldız'ın rakibine faul yaptığına karar verdi.

Stat: BJK İnönü

Hakemler: Kuddusi Müftüoğlu x, İsmail Şencan xx, Muharrem Yılmaz x

Beşiktaş: Rüştü xx, Rıdvan xx, Sivok xx, Ferrari xx (Dk. 46 İbrahim Kaş xx), İbrahim Üzülmez xx, Necip xx, Fink xx, Uğur xx (Dk. 75 Tabata x), Holosko x, Tello x, Bobo xxx

Sivasspor: Petkoviç xx, Abdurrahman xx, Yasin xx, Sedat xx, Hayrettin xx (Dk. 72 Faruk x), Musa xx, Kadir xx, İbrahim Dağaşan xx (Dk. 74 Erman x), Keita xx, Cihan xx (Dk. 84 Kamanan xx), Mehmet Yıldız xx

Goller: Dk. 54 Cihan, Dk. 86 Kamanan (Sivasspor), Dk. 59 Bobo, DK. 81 Holosko (Beşiktaş)

Sarı kartlar: Dk. 45 1 Hayrettin, Dk. 57 Yasin, Dk. 68 İbrahim Dağaşan (Sivasspor), Bobo (Maç Sonu) (Beşiktaş)

BİZE ULAŞIN