"Rakiplerimiz panik yaşayabilirler"

Cumartesi 24.04.2010 15:55
Güncelleme: Cumartesi 24.04.2010 15:55
ABONE OL
Fenerbahçe futbol takımının savunma oyuncusu Bekir İrtegün, Kasımpaşa ile yarın yapacakları maçta puan kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

Bekir, FBTV'ye yaptığı açıklamada, Kasımpaşa maçını öneminin farkında olduklarını belirterek, ''Herkes en az hata yapan takımın ipi göğüsleyeceğini düşünüyor. Galatasaray karşısında Bursaspor'un puan kaybetmesini bekliyoruz, ama şu anda asıl önemli olan Kasımpaşa maçı. Fenerbahçe olarak bizim puan kaybetmememiz gerekiyor, bunun farkındayız ve bu doğrultuda çalışıyoruz'' dedi.

Ligin son haftalarında gerginliğin ve heyecanın artmasının normal olduğunu kaydeden Bekir, şöyle devam etti:

''Mutlu sona ulaşabilmek için tecrübemizle yaşanan bu gerginliği lehimize çevirmeniz gerekiyor. Gergin olduğunuzda, reaksiyonlarınızı panik seviyesine taşımadığınız sürece gerginlik güzel bir şeydir. Stresli olmak heyecanı da beraberinde getiriyor. Önemli olan, o heyecanı bastırıp, panik havasına girmeden maça çıkabilmektir. Fenerbahçeli futbolcular olarak tecrübeliyiz ve formayı taşıyabildiğimiz için buradayız. Bu haftayı beklentilerimiz doğrultusunda geçirirsek, rakiplerimiz biraz panik yaşayabilirler.''
Bekir, kariyerinde ilk kez şampiyonluğa giden bir takımda oynadığını, bu heyecanı yaşamanın stresli ancak güzel olduğunu söyledi.

Şampiyonluk yolunda yöneticilerin de kendilerini yalnız bırakmadığını ifade eden Bekir, ''Çünkü final haftalarındayız. Derbilerde ve Kayserispor maçında taraftarlarımızla gösterdiğimiz bütünlüğün ne kadar önemli olduğunu ve şampiyonluğa etkisini çok daha iyi görüyorum. Şampiyonluk havasındayız. Çalışıyoruz, ter döküyoruz, aldığımız paranın karşılığını vermeye çabalıyoruz. Umuyorum bunların hepsi önümüzdeki 3 haftanın sonunda lehimize biter'' diye konuştu.