18+

Beşiktaş-Sivas maçına tribünlerin öfkesi damga vurdu. Küfürlü tezahüratlarla protesto etti.

F.Bahçe-Beşiktaş derbisindeki hakem hatalarının Türk futbolunda açtığı tahribat sürerken, dün gece İnönü'de siyah-beyazlı taraftarın tepkisi Sivas maçının önüne geçti. Tribünler maçı izlemekten çok küfür ekseninde sağa sola "gider" yaptı. "Seviyoruz işte var mı diyeceğin" yaklaşımıyla başlayan karşılaşma sonrasında federasyon, derbinin hakemleri ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a yönelik küfür kirliliğine dönüştü. Hiç kuşkusuz bu görüntünün oluşmasında Yıldırım'ın hakem odası bastıktan ve TFF'yi tehdit ettikten sonra derbide yaşananlar arasında kurulan bağlantı vardı. Ancak garip olan çifte şampiyon Beşiktaş'ın kadrosuna 40 milyon Euro'luk takviye yapmasına rağmen, üç cephede sıfır çekmesinin alkışlanıyor olmasıydı. Çelişki; hakemler iki maçta Beşiktaş'ı yaksa bile hataların Denizli'yi ve Demirören yönetimini eleştirilerin hedefi olmaktan tamamen kurtarmasıydı! Dün gece vasat giden bir sezon unutulmuş, tek çıkış yolu bulunmuştu: Hakemler ve paydaşları! Dün ilk yarı gözler sahadan ziyade tribündeydi. 15'de Sivok'un Cihan'a müdahalesinde olmayan penaltıya Beşiktaş taraftarının Sivas lehine "Penaltı" diye tempo tutması sahadan kopuşun en çarpıcı örneğiydi. İlk yarı her iki takımda gelişmelerden şaşkındı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HAYAL OLDU
İkinci yarı artan tempo ile birlikte gözler futbola döndü. Bunda Sivas'ın 52'de Cihan'la 1-0'ı yakalamasının etkisi oldu. Bu gol Beşiktaş taraftarından bile alkış alırken, siyah-beyazlı takımı hareketlendirdi. 59'da Tello'un ortasında Bobo maçın başından bu yana destek veren taraftara kafa golüyle cevap verdi: 1-1. 75'te Tello'nun pasıyla ceza alanına giren Bobo'nun düşürülmesindeki bariz penaltı es geçildi. Ancak 81'de Bobo'nun pasını bu sefer Holosko pas geçmedi: 2-1. Maç bitti denirken, Kamanan 85'te sahneye çıktı. Sağdan ceza alanına girip vurdu. Önce yan direğe sonra Rüştü'nün ayaklarına çarpan top filelerle buluştu: 2-2. Bu beraberlik Sivasspor'a umut verirken siyah beyazlı takımı Şampiyonlar Ligi hayalinden de uzaklaştırdı.

SİYAH VE BEYAZ
Beşiktaş taraftarı dün yine takımına sahip çıktı. Ligde arka arkaya yaşanan kötü sonuçlara rağmen İnönü Stadı büyük ölçüde doldu. Federasyon, hakemler ve özellikle de Aziz Yıldırım'a öfkeli olan siyah beyazlı taraftarlar, tepkilerini ağır bir dille gösterdiler. Denizli ve futbolcular ise hem maç öncesi hem de sonrası alkışlandı.

ÇOCUKLAR DUYMASIN!
İnönü Stadı'nda dün gece çocuklar için özel 23 Nisan Çocuk Tribünü oluşturuldu. Ancak maç boyu karşı tribünde 'ağabeylerinin' ettiği küfürler minik siyah-beyazlılara geceyi zehir etti. Gelecek nesillere sporun dostluk ve kardeşlik olduğunun anlatılmaya çalışıldığı bir ortamda, 23 Nisan Çocuk bayramının hemen ertesinde İnönü Stadı'nda yaşananlar iç kararttı.


BİZE ULAŞIN