Arda: "Her şeyimi verdim, vicdanım rahat"

Pazar 25.04.2010 00:00
ABONE OL
Galatasaray'ın kaptanı Arda Turan, kişisel olarak bu sezon her şeyini verdiğini ve vicdanının rahat olduğunu söyledi.

Arda, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, ''Bu sezon ne yanlış yapıldı'' sorusu üzerine, ''Düşündüğümüz zaman bir sürü yanlışlar çıkabilir ortaya. Biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Bazen çok istiyorsunuz ama olmuyor. Şahsen benim vicdanım rahat, her şeyimi verdim. Takım arkadaşlarımın da öyle olduğunu düşünüyorum'' yanıtını verdi.

Bursaspor'u öven ve rakiplerinin lige renk kattığını dile getiren Arda, ''Bu akşam da iyi oynadılar. Mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Onlar zaten deplasmanda kontratak futbolu oynuyorlar. Onların da pozisyonları da var. Daha çok isteyen bizdik. Maç iki tarafa da gidebilirdi. Çok istekliydik, futbolda çok şansın olduğunu düşünmüyorum, beceriksizdik'' diye konuşu.

Yıldız oyuncu, sezon sonuna kadar ellerinden geleni yapmak zorunda olduklarını da kaydederek, ''Galatasaray, ne olursa olsun rakiplerini yenmek zorundadır. Bunu başaramadığımız için üzgünüz'' dedi.
Şampiyonluk şanslarının zora girdiğini, artık Şampiyonlar Ligi'ne katılmayı düşüneceklerini söyleyen Arda, ''Ama işler zora geldi. Sonuna kadar kovalayacağız. Galatasaray'a yakışan her zaman iyisini yapmaktır, taraftarlarımızı çok üzdük, onları üzdüğümüz için özür diliyoruz. Bu kadar kaliteli kadrodan bu sonuçlar beklenmemeliydi. Dünyanın ne büyük takımları da böyle şeyler yaşayabiliyorlar, biz büyüklüğümüzden ve duruşumuzdan bir şey kaybetmeyeceğiz'' diyerek sözlerini tamamladı.