Teofilo kadro dışı!

Turkcell Süper Lig'de, yarın Eskişehirspor ile karşılaşacak Trabzonspor'un Kolombiyalı oyuncusu Teofilo, arka adalesindeki sakatlık nedeniyle maç kadrosundan çıkarıldı.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, antrenmanda arka adalesinde problem oluşan Teofilo'nun sakatlığının iyileşmediğinin görüldüğü, bunun üzerine bu futbolcunun seyahat kadrosunda yer almadığı belirtildi.

Açıklamada, arka adalesinde sorun bulunan Burak Yılmaz'ın ise kadroda yer alacağı, ancak oynayıp oynamayacağının maç günü yapılacak kontrollerde belirleneceği kaydedildi.

Kulüp doktoru Hakan Ayaz, dün akşamki antrenman sonrası Teofilo'ya MR çekildiğini dile getirerek, ''Bu oyuncumuzun MR bulgularında ödem tespit edildi. Ayrıca son antrenmanda da ağrılarının artması üzerine kendisinin kadroda yer almaması uygun görüldü. Burak'ın durumu Teofilo'ya oranla daha iyi olduğundan kendisi Eskişehir'e götürülecek ve maç günü yapılacak son kontrollerin ardından oynayıp oynamayacağı belirlenecek'' ifadelerini kullandı.

Bu arada, bordo-mavili takım, bugün basına ve taraftara kapalı olarak yapılan antrenmanla Eskişehirspor maçı hazırlıklarını tamamladı. Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde yapılan antrenmanda oyuncular, ısınma hareketlerinin ardından taktik çalışması yaptılar. Antrenmana, salonda çalışan Tayfun katılmadı.

BİZE ULAŞIN