Bunun adı fiyasko

Çifte kupalı kadrosuna 40 milyon Euro'luk takviye yapan Beşiktaş, dibe vurdu. Denizli'nin tahminleri tutmadı; Kartal üç kulvarda da büyük hüsran yaşadı

Geçtiğimiz yıl çifte şampiyonluk yaşayan ve ardından başarılı kadrosuna yaklaşık 25 milyon Euro bonservis ödeyerek 40 milyon Euro'luk 10 tane transfer takviyesi yapan Beşiktaş, Mustafa Denizli'nin yönetiminde bu sezon tam bir fiyasko yaşadı. Son haftalarda ligdeki başarısızlıkta hakem hataları ön plana çıkarılmaya çalışılsa da, Beşiktaş bütün cephelerde mücadeleyi kaybetti. Siyah-beyazlılar önce Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkamadı ve sonuncu olarak Avrupa'ya havlu attı. Kötü futbolunu sürdüren Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası'nda da gruptan çıkamadı ve elendi. Bunun üzerine Mustafa Denizli, son kozu olarak şampiyonluk hedefini ortaya koydu ve camiada yükselen çatlak sesleri kıstı. Ancak beklenen futbolu oynayamayan, oyun olarak taraftarını tatmin etmeyen Beşiktaş, geçen hafta oynanan Fenerbahçe derbisiyle şampiyonluk yarışına da veda etti. Yani Mustafa Denizli'nin sezon başından bu yana yaptığı tahminlerin %90'ı boş çıktı. Fenerbahçe yenilgisinden sonra Şampiyonlar Ligi'ni son hedef olarak gösteren Denizli'nin bu isteği, Sivasspor beraberliğiyle son buldu ve siyah-beyazlılar Devler Ligi hayalini de elinin tersiyle itti.

RAKAMLARIN DİLİ...
Mustafa Denizli yönetimindeki Beşiktaş, son iki sezonda çıktığı 57 lig maçının sadece 31'ini kazandı, 26'sında puan kaybetti ve %51'lik bir galibiyet oranı yakaladı.
Oysa, bu sezon Bursaspor'u şampiyonluk potasına sokan Ertuğrul Sağlam, Beşiktaş'ın başında (2007-09) 40 lig maçında 27 galibiyet görmüş ve %68'lik bir kazanma oranı yakalamıştı.

TARİHİ TOPLANTITARİHİ
Beşiktaş yönetimi, bugün yapılacak olağan toplantısında takımın başarısızlığını masaya yatıracak. Gelecek sezonun planlamasıyla ilgili radikal kararların çıkması, Mustafa Denizli ile bir durum değerlendirmesi yapılması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN