Kupa tesellisi

Lig şampiyonluğunu F.Bahçe'ye kaptıran Ziraat Bankası, teselliyi Türkiye Kupası ile buldu. Finalin ikinci maçında da G.Saray'ı 3-1 yenen kırmızı beyazlılar sezonu kupa ile bitirdi

Voleybolda Teledünya Türkiye Kupası rövanşta da Galatasaray'ı yenen Ziraat Bankası'nın oldu: 3-1. Ankara takımı, blok ve etkili servisleriyle sonuca gitti. Galatasaray ise ilk ve ikinci sette iyi mücadele ettiyse de savunma ve servis hataları ile bunun sonunu getiremedi. İlk sette 17-17 ve 21-21 ile rakibini sıkıştıran sarı-kırmızılılar, Platenik'i durduramadı. İkinci seti kazanarak kupayı garantileyen Ziraat Bankası, 3. sette yedekleri ile mücadele edince G.Saray skoru 1-2 yaptı. Ancak sarı- kırmızılılar son sette "Maç bitse de gitsek" havasına girince Ziraat seti alarak, maçı bitirdi.

BLOKLAR İLE BOĞDULAR
Ziraat Bankası 14, G.Saray 6 blokta başarılı oldu. Zafer, Platenik ve Ahmet'in 4'er bloğu var. Nemer 19 ile en çok sayı yapan oyuncu olurken, Platenik 17 puan kazandırdı. Ziraat 94 serviste 13, G.Saray 95 serviste 22 hata yaptı. Servis karşılamada Ziraat Bankası yüzde 71 (%58 çok iyi), G.Saray da yüzde 83 (%53 çok iyi) ile oynadı.
BİZE ULAŞIN