Sercan golü unuttu

Geçtiğimiz sezon attığı gollerle transfer döneminin gözdesi haline gelen, bu sezon ise özel hayatıyla gündemden düşmeyen forvet oyuncusu Sercan Yıldırım gol sıralamasında defans oyuncularının bile gerisinde kaldı.

Bursaspor'un şampiyonluk yolundaki en önemli maçı olan Galatasaray karşısında bulduğu net pozisyonları rakiplerine çalım atarak harcayan Sercan Yıldırım taraftarlarına adeta saç yoldurdu. Geçtiğimiz sezon attığı gollerin ardından ünlü İngiliz takımlarının bile transfer listesine girmeyi başaran Sercan Yıldırım 2009-2010 sezonunda ise ehliyetsiz olarak lüks otomobilinde hız yapması, Helin Avşar birlikteliği ve İstanbul gecelerinde boy göstermesiyle zirveye taşındı.

DİKKATSİZ ÖZEL HAYAT FUTBOLCUYU BİTİRİYOR

Sezon başından beri Ertuğrul Sağlam 'ın sakat olmadığı dönemlerde forma şansı verdiği ve taraftarların büyük umutlarla gol beklediği Sercan'ın attığı çalımların ardından kaleye topu bile vuramaması gözleri bir kez daha suskun golcüye çevirdi. Helin Avşar'dan ayrılmasından kısa bir süre sonra Seda Parseker ile birlikteliği konuşulmaya başlanan Sercan'ın gol orucunu bozmasını taraftarlar büyük umutlarla bekliyor.

DEFANS OYUNCULARININ BİLE GERİSİNDE KALDI

Bursaspor'un gol yollarındaki en önemli isimlerinden Sercan Yıldırım, Turkcell Süper Ligi'nde bu sezon 4 gol attı. Geçtiğimiz sezon ise 11 gol atarak önemli bir katkı sağlayan Sercan'ı, kaptan Ömer Erdoğan 6 golle geride bıraktı. Sol kanat oyuncusu Ozan İpek ise attığı 8 golle sezonun en çok isminden söz ettiren futbolcusu olması başardı. Takımın diğer forveti Turgay Bahadır ise 6 golle Sercan'ı geçmeyi başardı. Bursasporlu taraftarlar saha içindeki süratiyle rakip oyuncuları kolayca oyundan düşüren ancak son vuruşlarındaki başarısızlığı sebebiyle gol yollarında başarılı olmayan Sercan Yıldırım'ın artık özel hayatıyla değil futboluyla gündemde kalmasını istiyor.

ÖZEL ANTRENMAN TAVSİYESİ

Bazı taraftarlar ise internet üzerinden yaptıkları yorumlarda Sercan Yıldırım'ın özel antrenman yaparak son vuruşlardaki eksikliğini gidermesini istiyor. Rakipleri geçmesinin ve süratinin gol atamadıktan sonra bir işe yaramadığının altını çizen taraftarlar, "Her gün yapılan antrenmanların ardından Sercan bir saat topa vurarak kendisini geliştirebilir. Ceza sahası içinden veya dışından topa vurması gerekiyor. Çalım atarak gol atmak kolay değil. İzlediğimiz bütün kaliteli golcüler süratleriyle ve son vuruşlarıyla dikkat çekiyorlar. Ama onlar çalışıyorlar ve mesleklerine saygı duyuyorlar" dediler.

BİZE ULAŞIN