Topu 2 kere zıplatmıyorlar

Antalya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na hazırlanan Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı’nın hedefi en az çeyrek final oynamak

Tekerlekli Sandalye Tenis Milli takımı Antalya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda çeyrek final oynamak için çifte kamp yaparak hazırlanıyor. 3-9 Mayıs'ta organize edilecek şampiyona için Ankara'da kampa giren milli takım, daha sonra ikinci kamp için Antalya'ya gidecek. Antrenörü Ayhan Çelik, şampiyonaya Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yapacağını söyleyerek, "Şampiyonaya 30 ülkeden yaklaşık 300 engelli tenisçinin katılması bekleniyor. Bizleri çok güçlü rakipler bekliyor. Avrupa'daki ülkeler engelliler tenisinde bizden 35-40 sene önde gidiyor. Bizim henüz daha 6. senemiz" dedi. Engellilerde spor anlayışının giderek değiştiğini ve bir çok branşta önemli başarılar elde edildiğini dile getiren Çelik, "Bizde kural değişikliği sadece topun iki kere zıplaması. Ama oyuncularım çoğu zaman topun iki kere zıplamasına müsaade etmeden tek vuruşla puana gidiyor. Engelli tenisi yavaş yavaş tanınıyor. Engelliler tarafından ilgi ve katılım da arttı. O yüzden çalışmalarımızı daha da artırdık" ifadesini kullandı.

BÜYÜK İLGİ VAR
Engelli tenisçi Büşra Ün spora 1,5 yıl önce başladığını söyleyip, ''Kısa sürede çok yol aldım. Ülkem için daha iyi başarılar elde etmek istiyorum'' dedi. Takım kaptanı İbrahim Batmaz da dünya şampiyonasında başarılı olarak olimpiyatlara gitmek istediğini dile getirdi.

BİZE ULAŞIN