A.Gücü: Bizans oyunları F.Bahçe: Akıl tutulması

Süper Lig'de iki hafta sonra Ankara'da oynanacak olan Ankaragücü-Fenerbahçe maçı öncesi kulüplerce karşılıklı yapılan sert açıklamalar tansiyonu yükseltti

Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay, dün düzenlediği basın toplantısında 2 hafta sonra karşılaşacakları Fenerbahçe ve başkanı Aziz Yıldırım hakkında zehir zemberek açıklamalar yaptı. Atalay, Aziz Yıldırım'ın MHK'yı babasının çiftliği gibi kullandığını ileri sürerek "Yıldırım, burayı Konstantinapolis sanıyor. Burası İstanbul. Lütfen Bizans oyunlarıyla abad olmaya çalışmasın" dedi. Yıldırım'ın Ankaragücü maçına, psikolojik yapısı bu maçı kaldıramayacak bir hakemi atamak için çalışma yaptığını da iddia eden Atalay, "Bize bu duyumu veren kişinin herkes dürüst ve namuslu biri olduğunu bilir. Umuyorum ki söylediklerim gerçekleşmez" dedi.

FENER'DEN JET YANIT: AKIL TUTULMASI
Basın toplantısının ardından Fenerbahçe Atalay'a resmi sitesinden 'Akıl Tutulması' başlığındaki bir yazıyla yanıt verdi. Açıklamada "15 gün sonra oynanacak bir maçın daha atanmamış hakeminin ismi üzerinde spekülasyon başlatan bu şahıs, bir televizyon kanalında kontrolünü de yitirerek, Ankaragücü Kulübü'nün Bursaspor Kulübü ile kardeş olduğunu, Fenerbahçe'yi yenerek Bursaspor takımını şampiyon yapacaklarını saf dillikle söylemiştir. Atalay'ın gerek bu söylemi, gerekse hakemi bugünden etkilemeye yönelik açıklamaları futbola özgü hukuk kuralları uyarınca suçtur" denildi. Sarı-lacivertliler, Atalay için savcılığa suç duyurusunda da bulundu.


BİZE ULAŞIN