Beşiktaş'ta kumar şoku

İbrahim Kaş ve Serdar Özkan Beşiktaş alt yapısında yetişmişti. Ve bu iki futbolcu da gelecek vaad ediyordu. 24 yaşındaki İbrahim Kaş, İspanya'nın Getafe takımına sezon başında 800 bin euro karşılığında kiralandı. 23 yaşındaki Serdar Özkan ise 2002-03'ten bu yana A takımda yer aldı ve bir türlü 'genç yetenek' statüsünden olgun oyuncu statüsene geçemedi. Bu iki yıldız adayını da yeniden kazanmak isteyen Beşiktaş hem Özkan hem de Kaş ile ipleri kopardı. Neden mi?

Serdar Özkan ve İbrahim Kaş kumar oynamaya başlamış ve ellerindeki bütün paraları harcamışlardı. Beşiktaş Futbol Komitesi Başkanı Serdar Adalı bu dedikoduyu duymuş ve inanmamıştı. Ancak araştırma sonucu bu dedikoduların doğru olduğunu öğrenince iki futbolcuyu da kadro dışı bıraktı.

ADALI: MAALESEF DOĞRU

Adalı yaptığı açıklamada; Maalesef doğru bilgi almışsınız.. Biz oyuncularımızın özel yaşamına karışma taraftarı değiliz. Ama kendilerinden performans beklediğimiz gençlerin de hayatlarına dikkat etmelerini bekliyoruz. Burası Beşiktaş.. Bizden beklenen bir duruş var.. Serdar ile Kaş'ın durumu bu duruşa hiç ama hiç uymuyor.. Onlardan sahada herşeylerini vermelerini bekliyoruz.. Onlar ise başka arayışlardalar. Bugüne kadar ufak tefek olaylara pek sesimizi de çıkarmadık ama artık tolerans dönemi bitti. Serdar ile Kaş'ı kadro dışı bıraktık. Ve bir daha takımda görmek istemiyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN