Büyük kayıp Memo

Milli Takım'ın yardımcı hocası Nihat İziç, Basketbol Şampiyonası'nda sakatlığı nedeniyle yerini alamayacak NBA yıldızı için, "Mehmet Okur'un yokluğunu kesinlikle hissedeceğiz" ifadesini kullandı

A Milli Erkek Basketbol Takımı Yardımcı Antrenörü Nihat İziç, Mehmet Okur'un sakatlığı nedeniyle 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yer alamayacak olmasının büyük kayıp olduğunu söyledi. Aşil tendonu kopan Memo'nun şok etkisi yarattığını belirten İziç, "Mehmet, NBA'de bu sezona kötü başlasa da normal sezonun sonlarına doğru performansını daha da artırdı ve gerçek Mehmet gibi oynamaya başladı. Onun Milli Takım'a yapacağı katkı bizler için çok önemliydi. Yokluğunu elbette hissedeceğiz. Takımımızdaki diğer oyuncular Mehmet'in boşluğunu doldurmaya çalışacak" dedi. NBA'deki diğer temsilcilerimize de değinen tecrübeli antrenör, "Hidayet'in geçmiş yıllarda Türk Milli Takımı ile önemli başarıları var. Kaptanımız, şampiyonadaki en büyük kozumuz olacak. Ersan'ın bu sezonki performansını, gururla izliyoruz" ifadesini kullandı.

'TANJEVİC'İN VARLIĞI YETER'
İziç, bağırsağındaki rahatsızlık nedeniyle cerrahi operasyon geçiren Fenerbahçe Ülker ve A Milli Basketbol Takımı Antrenörü Bogdan Tanjevic'in durumunun iyiye gittiğini söyledi ve "Onun varlığı bizler için çok önemli. Tanjevic çok hırslı bir insan. En yakın zamanda kendini toparlayarak Milli Takım'ın başında yer alacaktır" yorumunu yaptı.

BİZE ULAŞIN