Gap Arena zirvesi

5 Mayıs'taki Türkiye Kupası finali için Futbol Federasyonu'nda dün bir zirve vardı. F.Bahçe ve Trabzon temsilcileri bir araya geldi. Maçın saati yine netlik kazanmadı. Federasyon 30 Nisan'daki ışık denemesinde son kararın verileceğini bildirdi. Takımlara 11.160'ar bilet verildi

5 Mayıs'taki Türkiye Kupası finali için geri sayım devam ederken, dün Futbol Federasyonu'nun İstinye'deki merkezinde önemli bir toplantı vardı. Şanlıurfa Arena'daki finalle ilgili olarak Trabzonspor ve Fenerbahçe Kulübü temsilcileri bir araya geldi ve bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Fenerbahçe'den yönetici Ömer Temelli ile Dış İlişkiler Müdürü Turgut Acar, Trabzonspor'dan İdari Menajer Caner Çuvalcıoğlu ile Kulüp Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu, Şanlıurfa Belediye Başkanlığı, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yöneticileriyle TFF yetkililer katıldı. Dün sabah yapılan toplantıda final için en çok merak edilen konu yine aydınlığa kavuşmadı.

MAÇ GÜNDÜZ MÜ GECE Mİ?
5 Mayıs'taki final maçının "Gündüz mü gece mi?" oynanacağı konusu için Futbol Federasyonu kulüp temsilcilerine son kararın 30 Nisan'da verileceğini belirtti. Hala stadın ışık düzenindeki sorunun tam olarak çözülmediği, 30 Nisan ve 1 Mayıs'ta yapılacak olan denemelerde bir sorun olup olmadığına bakılacağı kaydedildi. Bu denemelerden sonra maçın saati netlik kazanacak. Eğer ışıklandırmada bir sorun çıkarsa, mücadele saat 16.00'da oynanacak. Dünkü toplantıda iki takıma verilecek bilet sayısı da netlik kazandı. Kulüp başına 11 bin 160 adet bilet verilmesi karara bağlandı. Biletler ay sonunda satışa çıkacak. Kale arkası 10, maraton 20 ve numaralı tribün biletleri ise 30 liradan satışa çıkacak.

TARAFTAR SAATİ BEKLİYOR
Bu arada maç saatinin hala belli olmaması Şanlıurfa'ya gidecek iki takım taraftarları da düşündürüyor. Kentteki yer sorunu nedeniyle günü birlik Şanlıurfa'ya gelmeyi isteyen çok sayıda futbolsever maç saati belli olmadığı için bilet alamıyor.

BİZE ULAŞIN