'Demirören sözünde durmadı'

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinden geçtiğimiz günlerde ayrılan Aydın Bülent Çağlar, kulüp başkanı Yıldırım Demirören'in, radikal değişikliklere karşı çıkan yapıya direnemediği için istifasını işleme koydurduğunu savundu.

Aydın Bülent Çağlar, yaptığı yazılı açıklamada, Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne 09.01.2010 tarihinde kulüp başkanı Yıldırım Demirören ile karşılıklı imzalamış olduğu protokol gereğince 11.03.2010 tarihinde atandığını belirterek, hedefinin, Demirören'in seçim bildirgesinde yazılı olduğu üzere, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş. ve Beşiktaş Sportif Ürünler A.Ş.'yi profesyonelce yönetmek olduğunu kaydetti.

Çağlar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

''Bu hedefe yönelik olarak göreve gelir gelmez her iki şirkette köklü değişiklikler yapmak üzere çalışmalara başladım. Ancak bu süreç, daha ilk günden itibaren mevcut düzenin değişmesinden rahatsız olacaklar tarafından baltalanmaya başlandı. Oysa ki, Beşiktaş şirketlerini rakiplerinin gölgesinden kurtarmak ve ileri dünya kulüplerinde olduğu gibi bir kurumsal yapıya kavuşturmak için radikal atılımların yapılması kaçınılmazdı.

Bunun için ilk aşamada, bir kısmı camia ve spor kamuoyu tarafından da bilinen sorunların ortaya çıkarılıp, yol haritalarının oluşturulması amacıyla dünyanın önde gelen bağımsız dış denetim firmalarından birini kulübe davet ettim. Beşiktaş şirketlerinin yeniden yapılandırılması ve her yönüyle incelenmesi için denetim firması ile hazırlık toplantıları yaptım. Bu toplantılar kulüp içerisindeki düzenin devamını isteyenleri rahatsız etti.

Başkan Yıldırım Demirören, radikal değişikliklere karşı çıkan yapıya direnemedi ve verdiği sözlerin arkasında duramayarak, göreve başlamamın 47. günü istifamı işleme koydurdu.''BİZE ULAŞIN