Kartal kör kuyuda

Schildenfeld, Zapotocny ve Delgado ile birlikte elinde 11 yabancısı bulunan Beşiktaş yönetimi, gelecek sezon için transfer edeceği futbolculara nasıl yer açacağını kara kara düşünüyor

Bu sezon Beşiktaş yönetiminin başını oldukça ağrıtan yabancı kontenjanı krizi, gelecek sezon transfer çalışmaları öncesi yine sorun oldu. Siyah-beyazlı yönetim bir yandan İngiltere ve İtalya'da futbolcu arayışlarını sürdürürken, diğer yandan da elindeki fazla yabancı oyunculardan nasıl kurtulacağını düşünüyor. Kiralık olarak verilen Gordon Schildenfeld (Sturm Graz) ve Tomas Zapotocny (Bursaspor) ile sözleşmesi dondurulan Matias Delgoda'nun da sezon sonunda geri dönmesiyle elindeki yabancı sayısı 11'e çıkacak. Söz verilen 2 transferin yapılması durumunda da yabancı oyuncular 13'e yükselecek. Yönetim şimdi çare arayışında... Beşiktaş bu hesaba göre 8 yabancı kontenjanının bulunduğu ligde 5 yabancıyı gözden çıkaracak ya da hiç transfer yapmayıp 3 tanesini göndermek zorunda kalacak.

KİMLERİN BİLETİ KESİLECEK?
Bunlardan sözleşmesindeki opsiyon kullanılmayacak olan Gordon kesin gidecek. Geri kalanlar hakkında ise kararı teknik direktör Mustafa Denizli verecek. Tecrübeli hocanın, istenmesi halinde Zapo'nun Bursa'ya satılabileceğini söylediği, Fink ve Tello için de 'Gönderebiliriz' raporu verdiği biliniyor. İyi bir teklif olursa Bobo'nun da satılması gündeme gelebilir.


BİZE ULAŞIN