Kewell'da son tango

110 gün sonra sahalara dönme şansı yakalayan Avustralyalı yıldızın kalması için vatandaşı Neill da devreye girdi. Kewell, inadından vazgeçip 1 yıl için yapılan teklife 'Evet' derse, sözleşmesi uzatılacak

Galatasaray'da Harry Kewell konusunda sıcak gelişmeler var. 10 Ocak'ta Orduspor ile oynanan Türkiye Kupası maçında sakatlanan ve yaklaşık 4 aydır sahalardan uzak kalan Kewell, yarınki İstanbul Belediye maçında hocasından şans bekliyor. 1 haftadır takımla birlikte çalışan Avustralyalı oyuncu, 110 günlük forma hasretine son vermek istiyor. Bu arada yönetim de Kewell'ın dönüşünü dört gözle bekliyor. İlk yarıda takımın en golcü ismi olan ve Galatasaray'ı 3 kulvarda da sırtlayan 31 yaşındaki yıldız için teknik direktör Rijkaard'ın ardından Lucas Neill da devreye girdi. Neill, vatandaşının takımda kalması gerektiğini Galatasaray Futbol Şube Sorumlusu Haldun Üstünel'e iletti ve "Kewell gibi lider bir oyuncunun eksikliğini hissettik ve şampiyonluktan koptuk" uyarısında bulundu.

1 YILA 'EVET' DERSE KALACAK
Kewell konusunda büyük baskı ile karşılaşan yönetim ise geri adım atmadı. Sarı-kırmızılı kurmaylar, 2 yıllık sözleşme bekleyen oyuncusuna 1 yıllık teklifte bulunduve beklemeye çekildi. Kewell, 1 yıla "Evet" derse, Galatasaray'da kalacak.

BİZE ULAŞIN