Çağla ve Pemra final için kortta

İstanbul Cup'ta Büyükakçay-Özgen ikilisi bugün Daniilidou-Wöhr çifti önünde final şansı arayacak. Teklerin 1 numarası Schiavone ise elendi

Sony Ericsson WTA Tour İstanbul Cup çiftler mücadelesinde yarı finale yükselen Çağla Büyükakçay ve Pemra Özgen çiftinin rakibi, dün 3 numaralı seribaşı İsviçreli Patty Schnyder ve Avusturyalı Sandra Klemenschits'i 6- 1'lik iki setle yenen Eleni Daniilidou- Jasmin Wöhr oldu. WTA çiftler sıralamasında 82 numarada bulunan Alman Jasmin Wöhr ile 108 numarada yer alan Yunan Daniilidou, bu sezon birlikte oynadıkları 12'nci turnuvada ikinci kez yarı final yakaladı. Büyükakçay-Özgen ve Daniilidou- Wöhr çiftlerinin yarı final mücadelesi, bu akşam saat 20.00'de merkez kortta oynanacak. Bu maçı kazanacak çift finalde dün Panova -Poutchek ikilisini 6-4, 2-6 ve 10-6'lık setlerle 2-1 mağlup eden Kondratieva-Uhlirova ikilisi ile oynayacak.

SCHİAVONE VEDA ETTİ
Teklerde ise İngiliz Elena Baltacha'ya 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 mağlup olan 1 numaralı seri başı İtalyan Francesca Schiavone, turnuvaya veda etti. 3 numaralı seribaşı Rus raket Anastasia Pavlyuchenkova, Slovak Magdalena Rybarikova'yı 6-3 ve 6- 2'lik setlerle 2-0 yenerek çeyrek finale adını yazdırırken, Romen raket Sorana Cirstea da İsveçli Johanna Larsson'u 6-4'lük setlerle 2-0 mağlup etti.


BİZE ULAŞIN