Kemal ve Mert finale koştu

Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda dün sahne alan Türk atletlerden Kemal Koyuncu ve Mert Girmalegese 5 bin metre finaline çıkarken, Halil Akkaş hayal kırıklığı yarattı

20. Avrupa Atletizm Şampiyonası'nda dün 5 bin metre elemelerinde piste çıkan Türk atletler Kemal Koyuncu ve Mert Girmalegese, adlarını finale yazdırırken, madalya umudumuz Halil Aktaş hayal kırıklığı yarattı. İlk seride yarışan Mert Girmalegese, 13:36.32 ile 5. olarak finalist oldu. İkinci seride ise Kemal Koyuncu 13:47.41 ile serisinde 7. olmasına rağmen gruplardaki ilk 5'lerin ardından en iyi derece yapan ilk 5 atlet arasına girdi ve adını finale yazdırdı. Koyuncu ile aynı seride yarışan milli atlet Halil Akkaş ise 14:07.42'lik dereceyle serisinde 10. olarak elendi. Kemal Koyuncu, yaptığı değerlendirmede, "Türkiye'ye heyecan yaratacak bir final koşmak istiyorum. Mert ile aynı seride koşmak avantaj olabilir" dedi. 200 metre seçmelerinde ilk seride koşan İzzet Safer ise 21:41 ile 7. sırayı aldı ve final şansını kaybetti.

BUGÜN PİSTTE 6 ATLETİMİZ VAR
Şampiyonanın 4. gününde bayanlarda 6 Türk atlet yarışacak. Bugün sabah seansında 100 metre engelli seçmelerinde Nevin Yanıt, 200 metre seçmelerinde Meliz Redif ve yüksek atlama seçmelerinde Burcu Ayhan, akşam seansında ise 1500 metre yarı finalinde Aslı Çakır Alptekin, Sultan Haydar ve Binnaz Uslu piste çıkacak.


BİZE ULAŞIN