Biletini kesti

Cana'nın yanına bir yabancı daha alacaklarını söyleyen Polat, "Elano'nun ayrılması durumunda da bir 10 numara lazım" diyerek Brezilyalı yıldızın gidişini doğruladı

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, dün Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) heyetinin Mecidiköy'deki kulüp binasında kendisine yaptığı ziyaretten sonra medyaya önemli açıklamalar yaptı. OFK Belgrad'ı eleyeceklerini söyleyen Polat, "2-2'lik skor, bizim için hayal kırıklığı oldu. Aykut yan toplarda zayıf kaldı. Rijkaard'ı ilk kez bir basın toplantısında sinirli gördüm" değerlendirmesinde bulundu. Salı günü İstanbul'a gelen Elano Blumer'in sarı-kırmızılılarda yolun sonuna geldiğini kabul eden Galatasaray Başkanı, "Hocamızın istediği sistem 4-2-3-1. Orta sahadaki ikilinin birisi Cana, orada bir de hem defansif özellikleri olan hem top kullanan biri lazım. Üçlünün ortasında da Elano'nun gitmesine bağlı olarak bir 10 numara gerek" diyerek Brezilyalı'nın biletini kesti.

'AMBİANSI GÖREN, AKLINI YİTİRECEK'
Türk Telekom Arena Stadı'ndaki çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Polat, "Süper Lig'in ikinci yarısında maçların tümünü Aslantepe'de oynamayı planlıyoruz. Avrupa Ligi maçlarımızı o statta oynayıp taraftarımıza mutlu günler yaşatmak en büyük hedefimiz. O stada gelen rakip takımlar ve taraftarlar biraz düşünecekler. Statta tüm koltuklar kırmızı olacak. Aslantepe'ye gelenler, oradaki ambiansı görünce aklını yitirecek. Daha güçlü Galatasaray yaratmak içinde çalışmalarımız sürüyor" dedi. Sarı-kırmızılı başkan, Riva projesinin 700-800 milyon Dolar'lık bir proje olduğunu ve projenin hayata geçmesi için artık sayılı saatlerin kaldığını da dile getirdi ve "Biliyorsunuz Riva arazisi bir tarlaydı, şimdi ise artık bizim için değerli bir arazi oldu. Burada yapacağımız yatırımlar, Galatasaray'a para olarak dönecek. Çok yakın bir gelecekte Galatasaray 300-400 milyon Dolar getirileri olan bir kulüp olacak" diyerek sözlerine son verdi.


BİZE ULAŞIN