"Rövanş farklı olacak"

Fenerbahçe Kaptanı Alex De Souza, çarşamba günü Şampiyonlar Ligi 3. tur rövanş maçında Young Boys ile oynayacakları mücadelinin farklı olacağını söyledi.

Alex De Souza Fenerbahçe Televizyonu'na yaptığı açıklamada oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. tur rövanş karşılaşmasının çok farklı olacağını ve kazanarak play - off turuna çıkmak istediklerini söyledi.

İlk maçtaki oyunun kendilerini de tatmin etmediğini belirten Alex, "Young Boys ile yaptığımız ilk karşılaşma için söyleyecek çok fazla bir şey yok. Çok olumlu bir futbol ortaya koyamadık. Fakat bizim için avantajlı bir skor olduğunu söyleyebiliriz. Saha içinde düzeltmemiz gereken durumlar var ve bunları zamanla çalışarak mutlaka düzelteceğiz. Rövanş karşılaşmasında yine karşımızda çok istekli ve disiplinli bir takım bulacağız. Amacımız ikinci maçı taraftarımızın da desteği ile kazanarak bir üst tura çıkmak. Bunu yapabilecek güçteyiz ve Young Boys'u eleyeceğimizden şüphemiz yok" şeklinde konuştu.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman ile oyun anlayışı ve antrenmanların değiştiğini dile getiren Aelex, "Ben açıkcası bu yeni oyun anlayışına çok uzun sürede alışacağımızı düşünmüyorum. Sahadaki diziliş olarak çok farklı bir uygulama içinde değiliz, antrenmanlar ve oyun anlayışımız tamamen değişti. Fakat saha içi diziliş çok fazla değişmediğinden hocamızın anlayışına adapte olmamızın uzun zaman alacağını düşünmüyorum. Zamanla çalışıp kendimizi geliştiriyoruz. Umuyorum en kısa zamanda hocamızın istediği seviyeye geliriz ve futbolseverlere güzel futbol izletirken sahada da istediğimiz sonuçları alırız" ifadelerini kullandı.

Young Boys maçının kendileri açısından büyük önem taşıdığına değinen Alex, ikinci maçın hiçbir şekilde ilk karşılaşmaya benzemeyeceğini ve taraftarıyla bütünleşen Fenerbahçe'nin çok farklı olacağını belirterek, "Taraftarımızın desteğini bekiyoruz, gesinler ve bizimle birlikte olsunlar. Aynı zamanda ben taraftarımızdan biraz da sabırlı olmalarını istiyorum. Çünkü rakibimize de saygı duymalıyız ve biz de yüz de yüz hazır değiliz. Bunu bilerek saha içerisinde mücadele ettiğimiz zaman ve taraftarımız da bunun bilincinde olduğunda bizim adımıza olumsuz bir maç olmayacağını düşünüyorum. Evet eksiklerimiz var ama bu maçtan galibiyetle ayrılacak gücümüz de var" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN