Ahmet Çakar Emniyet'ten ayrıldı

Cumartesi 04.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010 19:12
ABONE OL
FIFA kokartlı eski hakem ve futbol yorumcusu Ahmet Çakar, 6 yıl önce uğradığı silahlı saldırıya ilişkin bir kişinin gözaltına alınması üzerine teşhis amacıyla emniyete geldi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, bir konuyla ilgili gözaltına alınan bir kişinin, Çakar'ın 6 yıl önce uğradığı silahlı saldırı olayıyla irtibatlı olduğu şüphesiyle çalışma başlattı.

Söz konusu çalışma kapsamında Ahmet Çakar'a haber veren polis ekipleri, Çakar'ın emniyete gelerek bu kişiyi teşhis etmesini istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğüne gelen Çakar, burada bir süre kaldıktan sonra emniyetten ayrıldı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çakar, polisler kendisini çağırdığında çok mutlu olduğunu belirterek, ''Emniyete olan güvenim bir kat daha arttı. 6 sene önce ölebileceğim bir olayda soruşturma tozlu raflara kaldırılmamış. Emniyet bu olayı hala soruşturuyor. Gözaltına alınan kişiyi teşhis edemedim'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Gözaltına alınan kişinin kim olduğunu biliyor musunuz?'' sorusuna karşılık Çakar, kim olduğunu bilmediğini, 45 yaşlarında bir adam olduğunu söyledi.

Çakar, gözaltına alınan kişinin nereden ve nasıl alındığını bilmediğini, ancak kendisini vuran adamın içerideki şüpheli olmadığını ifade etti.

''Aslında bulunması çok da önemli değil, bulunsa ne olur bulunmasa ne olur'' diyen Çakar, ama saldırganın bulunmasının kamu vicdanı açısından iyi olacağını, bu işin yapanın yanına kar kalmayacağını kaydetti.

Çakar, ''Hırsım geçti, Allah'a şükür sağlık problemim yok. Buradan çıkan tek sonuç, emniyet uyumuyor'' şeklinde konuştu.

Bu arada, emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.