Babamı tanımam

Beşiktaş forvetinin yeni yüzü Fatih Tekke: "Altay ve Gaziantepspor'da Trabzonspor'a gol atmıştım. Sahada babamın oğlu olsa tanımam. İşimi layıkıyla yaparım."

Cumartesi 04.09.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010
ABONE OL
Birinci transfer döneminin son gününde siyah-beyazlı formayı sırtına geçiren Fatih Tekke, Beşiktaş'ın resmi sitesine iddialı açıklamalar yaptı. Mesleğini layıkıyla yerine getirmek için her zaman profesyonelce düşündüğünü ve hareket ettiğini vurgulayan tecrübeli forvet, "Daha önce Altay'da ve Gaziantepspor'da oynarken, Trabzonspor'a karşı forma giymiş ve golümü de atmıştım. Bizim işimiz futbol. Sahaya çıktığımda rakibim babamın oğlu olsa tanımam. Şu andan sonra yapacağım her şey Beşiktaş ve taraftarı için olacak. Ligde ve Avrupa'da hedeflenen başarıları kazanmak için çalışacağım. Taraftarın bana destek vereceğine ve karşılığında çok iyi şeyler alacağına inanıyorum" yorumunda bulundu. Rubin Kazan'ı terk ederek, siyah-beyazlı ekibe gelen Fatih Tekke, iki lig şampiyonluğu, UEFA Kupası ve UEFA Süper Kupa, iki Rusya Kupası kazanarak, kariyerinin en parlak günlerini geçirdiği Rusya serüvenine son vermesini ise futbolun heyecanını özlemesine bağladı. Tekke sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş taraftarı takımına aşırı derecede bağlı ve her futbolcuya heyecanını kazandıracak kadar etkili. Bu da beni sabırsızlandıran bir başka faktör. Şu andan sonra da yapacağım her şey Beşiktaş ve taraftarı için."

YENİ BİR HEYECAN
Bu transferle heyecanını yeniden kazandığını ifade eden Tekke, "Rusya'da güzel günler geçirdim. Ama burada daha coşkulu ve heyecanlıyım. İlerisi için daha güzel şeyler düşünüyorum. Taraftarın takıma bağlılığı benim konsantrasyonumu artırıyor. Bu nedenle takıma katılacağım zamanı iple çekiyorum" dedi.

TARAFTAR EN İYİSİ

Türkiye'nin en ateşli taraftarının karşısına çıkacağı günü sabırsızlıkla beklediğini kaydeden Fatih Tekke, "Türkiye'nin en güzide kulüplerinden birinde oynayacağım için çok sevinçliyim. Taraftarın benden ne istediğini çok iyi biliyorum. Beşiktaş camiasında iz bırakan bir insan olmak istiyorum" yorumunu yaptı.