Ortalık karıştı

Başkan Adnan Polat'ın, "Tek rakip Fenerbahçe... Beşiktaş ve diğerleri geride kalır" sözlerine Trabzonspor, Beşiktaş ve Bursaspor'dan jet hızıyla yanıt geldi

Cumartesi 04.09.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010
ABONE OL
Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın önceki gece söylediği laflar futbol dünyasında ortalığı iyice karıştırdı. "Bu sene en büyük rakibiniz kim?" sorusuna "Bizim rakibimiz Fenerbahçe" diyen başkan Polat, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor'un hatırlatılması sonrası yine geri adım atmamış ve "Bizim tek rakibimiz Fenerbahçe.. Beşiktaş ve diğerleri daha geride olur" yanıtını vermişti. İşte bu sözler dün geniş yankı yarattı. SABAH önce geçen sezonun şampiyon ekibi Bursaspor'un başkanı İbrahim Yazıcı'ya bu iddialı demeci sordu. Yazıcı, "Sayın Başkanın sözleri kendisini bağlar tabii. Ligde neler olacağını bu sezon da hep beraber göreceğiz. Bizim kazandığımız şampiyonluğun tesadüf olmadığını yine göstereceğiz. İyi bir ekibiz" dedi.

'TRABZON-BEŞİKTAŞ YARIŞIR'
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ise, "Adnan Polat rakibini Fenerbahçe olarak görmüş. Bu elbette onun düşüncesi. Ben de bizim rakibimizin Beşiktaş olacağını düşünüyorum. Beşiktaş ve Trabzonspor bu sezon şampiyonluk için yarışır. Trabzonspor Kulübü, bu sezon şampiyonluk yarışının içinde olacaktır" yorumunda bulundu. Beşiktaş İkinci Başkanı Metin Keçeli de Adnan Polat'ın açıklamalarıyla ilgili, "Öncelikle futbol sahada oynanır! Şampiyonlukta Beşiktaş ile Trabzonspor yarışır. Diğer kulüpler nasıl bir mücadele yapar, onu bilemem" ifadesini kullandı.

BAŞKAN KİME NELER DEDİ?
ARDA TRANSFERİNE:
Arda'nın menajeri (Ahmet Bulut) transferin bitimine 24 saat kala "Çok büyük bir teklif var" dedi. "24 saat kala hiçbir teklifi kabul etmem. Kulübü de rakamı da söyleme, Arda'ya da bahsetme" dedim. Ama tüm kamuoyuna bildirilmiş. Hatta yöneticiler Arda ile görüşmüşler. Bunlar gerçekse Atletico Madrid'i şikayet edeceğiz.
RİJKAARD'A: Geçen sene Nisan ayında hocamıza iki yıllık sözleşme uzatmayı teklif ettim. "Önce bu aldığım parayı hak etmem lazım. Ondan sonra sözleşme uzatmayı isterim" cevabını aldım. Rijkaard her ne olursa olsun görevindedir. Ve tekrar sözleşmesini uzatmayı teklif edeceğim. Aramızda hiçbir sorun yok.
KADER KEİTA'YA: Rijkaard, Keita'nın satılması için bize yeşil ışık yaktı. Gidişi, idari bir karardır. Keita her gittiği milli maçtan sonra takıma geç döndü. Bardağı taşıran son damla, geçen sezonki son Gençlerbirliği maçından iki gün önce kimseye haber vermeden Paris'e gitmesi ve takım arkadaşlarını yalnız bırakması oldu. Keita'nın ahlaki olarak da sorunları vardı.
TARAFTARA: Stadımızı tekrar cehenneme çevirmek istiyoruz. Galatasaray taraftarı da takımına sahip çıkmalı, her şartta desteklemeli. Takımı protesto etmek, oyuncunun psikolojisini bozmaktan öteye geçmiyor.
PREKAZİ'YE: Biz OFK rövanşı için Belgrad'a gittiğimizde Prekazi, Jovanovic'in kasetlerini verdi. İzledik ve teknik heyet de beğendi. Ama transfer görüşmelerinde karşımıza menajerler çıktı. Biz karşımızda kurum görmek isteriz dedik ve transferden vazgeçtik. Prekazi kırılmasın.
FATİH TEKKE'YE: Fatih'i 12 yaşından beri Galatasaray'a getirmek istiyorduk. O dönemde alacaktık ama başkan Sadri Şener öğrenip engel olmuştu. Bu transfer döneminde de Adnan Sezgin, Fatih Tekke ile görüştü. Ama mali açıdan anlaşamadık.
SAĞLIK EKİBİNE: Artık sabahtan akşama kadar bütün sağlık ekibi Florya'da bulunuyor.

HINCAL ULUÇ'A

Hıncal Uluç ve Ahmet Çakar bir Rusya hikayesi tutturdular. Güya ben ve Adnan Sezgin Rusya'ya (17-18 sene önce) gitmişiz, içi kızlarla ve uyuşturucu ile dolu kral dairesi kapatmışız. Polis bizi basmış ve ikimizi de gözaltına almış. Aziz Yıldırım'ın elinde bu işin kaseti varmış ve beni tehdit ediyormuş. Ahlaksız bir senaryo bu!

FARUK SÜREN'E

"Faruk Süren başkanlığı zamanında şirketleşme önerisini Genel Kurul'a getirmiş. Genel Kurul da bu yapıyı kabul etmiş. Birilerini eleştirmek istemiyorum ama bu yanlış bir karardı. 2000'de UEFA Kupası'nı kazanan kadroda Hasan Şaş ve Ümit Davala'nın dışındaki tüm futbolcuları ben transfer etmiştim."