Motorsikletiyle uçan Türk

Fethiye'de yapılan Dünya Enduro Şampiyonası kapsamında düzenlenen Freestyle motor gösterisi izleyenlerin nefeslerini kesti.

Pazar 05.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 05.09.2010 14:03
ABONE OL
Hızla ilerledikleri atlama rampasından 20 metre yükseğe fırlayan ve burada akrobatik hareketler yapan motorcular ilgiyle izlendi. 9 ayaktan oluşan ve 7. ayağı Fethiye'de koşulan Dünya Enduro Şampiyonası, renkli görüntülere sahne olmaya devam ediyor. Şampiyona kapsamında dünyada ilgiyle izlenen Freestyle motor gösterisini sunan Gökhan Durmuş ve arkadaşları yaptıkları nefes kesici şovlarla büyük alkış aldılar.


Alanında Türkiye'nin ilk Freestyle motor gösteri sporcusu olan Gökhan Durmuş, kendi imkanlarıyla yaptırdığı 15 metrelik rampadan yaptığı atlatışlarla büyük alkış aldı. 250 cc gücündeki gösteri motoruyla hızla ilerlediği atlayış pistinden uçarak 20 metre yükselen Gökhan Durmuş ve arkadaşları havada yaptıkları hareketlerle herkesi kendilerine hayran bıraktılar. Havada yaptıkları hareketlerin ardından Yaklaşık 80 kilometre hızla rampaya düşen sporcular tozu dumana kattılar. Fethiye'de yapılan Dünya Enduro Şampiyonası'na renk katan sporcular gösterinin en çok izlenen bölümlerinden birini oluşturdular.

Fethiye'ye altı yıl önce Almanya'dan gelen ve burada Türkiye'de hiç bilinmeyen Freestyle motor gösterisi yapmaya başlayan Gökhan Durmuş, Türkiye'de hiç bilinmeyen ve yapılmayan Freestyle motor gösterisinin ilk ve tek temsilcisi. Almanya'da kaldığı yıllarda amatör olarak bu sporla uğraşan ve Türkiye'ye döndüğü zaman bu sporu yapmaya devam eden Gökhan Durmuş, bu sporu yapan tek kişi olduğunu anlatarak yanına takım arkadaşları aradığını anlattı. Gökhan Durmuş yaptığı açıklamada, "Bu spor Türkiye'de sadece bizim tarafımızdan yapılıyor. Yeni bir spor olduğu için tanıtmak istiyorum.


Türkiye'de bu sporu başka yapan kimse olmadığı için ekip arkadaşlarımı yurt dışından buluyorum. Ben de bu işin başında yaralandım, kırıklarım oluştu ama artık profesyonelim. Yatırımcılar ve ekip arkadaşları arıyorum. Tanıtımlarda da şov yaparak yer alabilirim. Gösteride yaklaşık 15-20 metre yükseliyorum. Bu çok riskli bir spor ama gerekli tedbirlerle risksiz. Türkiye'de amatör olarak uğraşan bir-iki kişi var ama bu sporu ben başlattım ve yeri burası" dedi.