Gülden Milli Takım'da

Pazartesi 06.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010 10:22
ABONE OL
Türkiye'nin yetiştirdiği en iyi liberolardan biri olarak gösterilen Gülden Kayalar, 1 senelik aranın ardından yeniden (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'na çağrıldı.

2011 Grand Prix Avrupa Elemeleri öncesi antrenör Mehmet Bedestenlioğlu yönetiminde Ankara'da kamp yapan (A) Milli Takım'ın aday kadrosunda yer alan Kayalar, geçen yıl Temmuz ayında Kayseri'de yapılan Avrupa Ligi Finalleri'nin ardından ilk kez milli formayı giyecek olmanın heyecanını yaşıyor.

Önemli turnuvaların oynandığı son 1 sene içinde kadroya alınmaması, camiada yoğun eleştirilere neden olan Kayalar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takıma tekrar davet edildiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Geçen 1 yıl içinde kadroya alınmamasının kendi tercihi olmadığını ifade eden Kayalar, ''Hiçbir zaman antrenörün tercihini eleştiremezsiniz. Alessandro Chiappini o dönem öyle uygun gördü. Bu benim tercihim değildi'' dedi.

Antrenörlerin, kararlarından dolayı yargılanamayacağını dile getiren Kayalar, şöyle devam etti:

''Alessandro, o dönem başka arkadaşlara görev verdi. Onlar da ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. Bana görev verildiğinde ben de elimden gelenin en iyisini yapacağım. Uzun zamandır antrenman yapmadım ve bu nedenle fazla çalışıyorum. Kulübüm Eczacıbaşı'nda antrenmanlara başlamıştım ama sezona daha çok olduğu için hafiften alıyordum. Milli takımdan davet gelince çok şaşırdım ve mutlu oldum. Arkadaşlarıma yetişebilmek için elimden geleni yapıyorum.''

17-22 Eylül tarihleri arasında 2011 Grand Prix Avrupa Elemeleri'nde, ardından 29 Ekim-14 Kasım tarihleri arasında da Dünya Şampiyonası'nda mücadele edeceklerini hatırlatan Kayalar, ''Çok zorlu 2 organizasyona gideceğiz. Takımdaki potansiyelin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Oradaki rakiplerle daha önce de karşılaştık ve mutlaka 1 turnuvada yendik. Herkes yüreğini koyup dikkatli bir şekilde oynarsa, başarılı olacağımıza inanıyorum. Hiçbir şey imkansız değil'' diye konuştu.

Dünya genelinde ülke takımlarının değişik bir jenerasyona geçmeye başladığını belirten Kayalar, sözlerini şöyle tamamladı:

''Hepsi bir geçiş döneminde. Bireysel olarak bakıldığında bizim takımın inanılmaz bir potansiyeli var. Bu potansiyeli takım olarak sahaya yansıtabilirsek çok iyi yerlere gelebiliriz.''