Konsantrasyonu bozmayın!

Arda ve Tuncay'ın Kazakistan'da takım arkadaşlarından farklı olarak otelin kral dairesinde kaldıkları iddialarını federasyon Belçika maçı öncesi "Asılsız ve mesnetsiz bir haber" olarak niteledi

Pazartesi 06.09.2010
ABONE OL
Euro 2012 elemelerine Kazakistan deplasmanında galibiyetle başlayan A Milli Takım'ın Astana'da konakladığı otelde Arda ve Tuncay'ın Cumhurbaşkanı'na ait bir süitte kaldıkları iddialarına Futbol Federasyonu cevap verdi. " Belçika maçı öncesinde futbol kamuoyunun, gerçeklerin çarpıtıldığı bir yorumla meşgul edilmesini son derece gereksiz ve yakışıksız buluyoruz" denilen açıklamada Tuncay ve Arda'nın takım arkadaşlarıyla aynı katta kaldıklarına dikkat çekildi. İşte Federasyon'un açıklaması. "Prensiplerimiz gereği, koşullar elverdiğince tüm oyuncularımızın standart odalarda kalması için çaba gösterilir ve aynı katta tüm odalar rezerve edilir. Gerek güvenlik, gerekse oyuncularımızı diğer müşterilerden ayırmak için avantaj sağlayan bu uygulamayla o katta bulunan farklı tipte odalar da kapatılır ve oyuncuların isimlerine bakılmaksızın dağıtılır. Bazı oyuncuların odalarını beğenmemeleri ve odanın değiştirilmesi hiçbir zaman yaşanmamıştır."

TAKIMLA AYNI KATTA KALDILAR
SABAH
'ın araştırmasına göre Arda ve Tuncay'ın takımla aynı katta kaldığı; ancak milli takıma ayrılan katta farklı tipte odalar olduğundan dolayı ortaya "Cumhurbaşkanlığı süitinde kaldılar" iddiasının ortaya atıldığı belirlendi. Federasyon, Belçika maçı öncesinde bu iddiaları "Futbolcularımızın konsantrasyonlarını bozabilecek asılsız, mesnetsiz bir haber ve art niyetli yorumlar" olarak niteledi.