Kazım'a af yolu

Salı 07.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Salı 07.09.2010 16:26
ABONE OL
Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Colin Kazım'ın, menajeri Aytaç Erenler, milli futbolcuya af yolunun gözüktüğünü söyledi.

Radyospor'un haberine göre; Erenler, "Babasıyla sık sık yaptığım görüşmelerden çıkardığım sonuca göre affedilme olasılığı vardır. Zaten Çok büyük suç işlemedi. Fenerbahçe, onun Türkiye'ye adapte olmasını buradaki kurallara göre davranmasını istiyor. Kazım, dersini aldı. Buradaki kural ve şartlara uygun davranmadığı sürece affedilmeyeceğini gördü. Büyük bir olasılıkla affedilecektir. Aykut Kocaman'ın gençlere yönelik projesi içerisinde Kazım'ın da yere vardır. Yakın zamanda affedilmesi mümkündür" dedi.

KAZIM LONDRA'DA TEHLİKELİ ORTAMDA YETİŞTİ BU NEDENLE TÜRKİYE'YE ADAPTE OLMAKTA ZORLANDI

Kazım'ın güney doğu Londra'da, zor bir hayatın içerisinde çıkıp geldiğini belirten Aytaç Erenler, "Türkiye'ye geldiğinden beri Londra'da haberleştiği 2 buçuk yılda çok samimi olduğu 7 tane arkadaşı öldürüldü. Jamakia, Sudan çeteleri var… Çok ilginç bir yer. Böyle bir ortamdan çıkıp geldiği için Türkiye'ye adapte olmakta, buradaki sistemi algılamakta zorlandı. Uyum sorunu yaşardı" şeklinde konuştu.

ANNE VE BABASI ÇOK ÜZGÜN

Kazım'ın babasının çok üzgün, annesi Emine hanımın daha üzgün olduğunu dile getiren Aytaç Erenler, "Bu insanlar oğullarının futbol oynamasını istiyorlar. Taraftar tepkileri bu insanların çok etkilemiştir. Ama Kazım, gerekli mesajları aldı. Dersini aldı. Evet söylediğiniz gibi bir büyük takımımız Kazım'ı almayı çok istedi. Ama bunun Fenerbahçe'yi yıpratmak için de yapılabileceği söylendi. Sonuç olarak, Kazım, artık eski Kazım değil. Gerekli dersleri aldı ve affedilmeyi bekliyor" dedi.