Güvener: Ödeme yapmadım

TFF'nin görevine son verdiği Genel Sekreter Ahmet Güvener sessizliğini bozdu: "Benden ödeme yapmam istenmedi; zaten ben de yapmadım. Dava açacağım"

Çarşamba 08.09.2010
ABONE OL
Futbol Federasyonu'ndaki (TFF) ayrılığın yankıları sürüyor. Hamdi Topçu başkanlığındaki TFF Denetleme Kurulu'nun başlattığı soruşturma sonrası Genel Sekreter Ahmet Güvener ve Genel Sekreter Vekili Orhan Gorbon'un görevlerine son verilmesinin ardından Ahmet Güvener sessizliğini dün bozdu. 2009 yılında Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanan UEFA Kupası finali ile ilgili harcamaları inceleyen Denetleme Kurulu raporuna göre, finalden sonra göreve gelen Ahmet Güvener finalin proje lideri olarak görev yapan Orhan Gorbon tarafından yapılan harcamalarla ilgili ödemelerin yapılmasına onay vermişti. Bu sürecin ardından da bu iki isimle yolların ayrılmasına karar verildi.

"BENİM VİCDANIM RAHAT"
Dün İstinye'deki TFF binasına gidip eşyalarını toplayan Güvener, "Benden bir ödeme yapmam istenmedi. Zaten böyle bir ödemeyi de yapmadım. Bugün de olsa, yine ödeme yapmam söz konusu olamaz. Benim vicdanım son derece rahat. Bayramın ardından davamızı açacağız ve artık hukuki süreç işleyecek" ifadelerini kullandı. Bu arada, kurul raporunda hizmet alımı gerçekleşmemiş işlemler için ödeme yapıldığının tespit edildiği de iddialar arasında.

Yeni Genel Sekreter Arıboğan
Ahmet Güvener'in görevine son verilmesinin ardından Genel Sekreter, aynı zamanda Başkanvekili görevindeki Lutfi Arıboğan oldu. Federasyonun açıklamasında, "Güvener'in görevden alınması sonucu boşalan Genel Sekreterlik makamına bir atama yapılmayarak, statünün 40'ıncı maddesince TFF Başkanvekili Lutfi Arıbogan, Genel Sekreterlik'ten sorumlu icra kurulu üyesi sıfatıyla yetkilendirilmiştir" ifadelerine yer verildi.