Hesap tamam

12 Dev Adam, Rusya, Yunanistan ve Fransa'nın ardından Slovenya ile olan hesabı da kapattı, şampiyonluk yürüyüşünü sürdürdü. Sırada hazırlık maçlarında iki kez yenildiğimiz Sırbistan var

Perşembe 09.09.2010
Son Güncelleme: Perşembe 09.09.2010
ABONE OL
Türk halkı A Milli Erkek Basketbol Takımı ile gurur duymaya devam ediyor. 12 Dev Adam dün de Slovenya engelini farklı aştı ve Dünya Şampiyonası'nda adını yarı finale yazdırdı. Türkiye bu turnuvada geçmiş şampiyonalardan kalan hesapları da bir bir kapattı. Geçen yılki Avrupa Şampiyonası'nda yenildiğimiz Rusya, Yunanistan ve Fransa'dan Dünya Şampiyonası'nda ezici skorlarla rövanşları alan Milli Takımımız'ın son kurbanı Slovenya oldu. Son Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'yi yenen Slovenler de Tanjevic'in öğrencilerine "dur" diyemedi. Şimdi şampiyonluk yolundaki rakibimiz Sırbistan. Ay-yıldızlılar, Dünya Basketbol Şampiyonası yarı finalinde Cumartesi günü Sinan Erdem Salonu'nda Sırbistan ile kapışacak.

TRİBÜNLERİ ÇARŞI COŞTURDU
12 Dev Adam, Dünya Şampiyonası'na hazırlık niteliği taşıyan özel turnuvalarda Sırbistan ile iki kez karşı karşıya gelmişti. Dişli rakibine Türkiye'de düzenlenen Adidas Cup'ta 83-70'lik skorla teslim olan Türkiye, Almanya'da yapılan Süper Cup'ta da kırmızı-mavililere 66-61 mağlup olmuştu. Sıra Sırbistan ile olan hesabı kapatmaya geldi... Bu arada basın tribününün yer almadığı pota arkasındaki 200 kişilik tribünü, Çarşı Grubu coşturdu.