Finaldeyiz

Pazar 12.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010 13:03
ABONE OL
Evet inanılmaz ama finaldeyiz. Hem de tam bir turnuva takımı olan, basketbol ekolü, bizim gibi çok yönlü oyuncular barındıran Sırbistan'ı yenerek. ABD karşısında da umutluyuz, başarırız artık buraya kadar gelmişiz, neden olmasın'ın da birkaç adım ötesindeyiz diyorum.

Büyük Kuluplerimiz şapkayı önlerine koyup düşünsünler

Şimdi dün geceki bu nefis zaferin üzerine herhalde tüm futbol yazarları "Ne alaka ya Fenerbahçe maçı" diyerek yazılarını yazmıştır. Eh haksız da değiller. Bence büyük kulüplerimiz bu kadar yatırıma rağmen yüzyıllık mazilerinde neden dişe dokunur hiçbir uluslararsı başarıları olmadığını oturup düşünmeliler. Galatasaray da yapmalı, bir kere yapıp sonra yakınından bile geçmemek hiç olmaz. İnsanlar alıştığı zaman daha azıyla tatmin olmazlar. Sürekli ileri götürmek zorundasınız.

Aykut kalmalı

Fener dün hiçbirşey oynamadı, Niang, genç Okan ve Volkan dışında sahada hayaletler dolaşıyordu. Tüm bunlar olabilir, kötü maç çıkarılabilir, mağlup ta olunacaktır ancak aşağıdaki noktalar gerçekten ilginç geldi;

• Yedeklerde stoper yoktu, Yobo'nun yerine mecburen Selçuk girdi ve goller de onun hatasından geldi.

• Fenerbahçe daha çok topla oynamasına ve daha çok isabetli pas yapmasına rağmen pozisyon bulamadı.

• Şota'nın maç sonu açıklaması, "Ben galibiyet için birşey yapmadım" Acaba gerek kalmadığından mı yapmadı.

• Pozisyon bulamayan Fenerbahçe, dahi Alex'i oyundan aldı.

Peki suçlu kim? Tüm oklar Aykut'u gösteriyor, şimdilik öyle gözüküyor. Daum'dan farkı ne diye soranlar haksız değil. Bir de şu açıdan bakalım; La Liga'ya yeni çıkan Hercules bile Camp Nou'ya 2 santrafor ile çıkıyor, maçı alıpgidiyor, koskoca Fenerbahçe Kayseri'de tek santraforla sahada, ikinciyi oyuna alırken de Alex'i çıkarıyor. Topu sürekli etkisiz yerlere oynayan Christian'ı oynatmak sevdasıyla hücüm solbeki Santos kenarda, Milli Maç bitkini Stoch tüm maç sahada, futbol hayatı boyunca arkasında adamla oynamaya alışmış Selçuk ise stoperde. Pes doğrusu.

Beşiktaş maçı, Fener için ölüm kalım mücadelesi olacak gibi gözüküyor. Bu maçta çok daha iştahlı olacakları kesin. Aykut'a tek düşen görev kafaca topçuları maça iyi hazırlamak ve yabancı rotasyonunu doğru yapmak olacak. Galibiyet gelirse Galatasaray maçına kadar tekrar kredi kazanır. Yoksa yerine gelecek hoca kim olursa olsun bir anda herşeyi değiştiremez. Fenerbahçe Aykut'a sabretmek zorunda.