Rüya değil finaldeyiz

Sırbistan karşısında bitime 4.5 saniye kala 81-82 gerideyken, Kerem Tunçeri'nin turnikesi ve ardından Semih'in bloğu ile Dünya Şampiyonası'nda finale çıktık

Pazar 12.09.2010
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010
ABONE OL
12 Dev Adam Dünya Basketbol Şampiyonası'nda finalde. Hem de FIBA'nın şımarık çocuğu Sırplar'ı 83-82'lik nefes kesen bir maçtan sonra mağlup ederek. Üstelik dün gece maça hiç de iyi başlamadık. O çok iyi yaptığımız savunmamızı Sırplar, Teodosic ile deliyor ve bu oyuncunun pasları ile buluşan Rasic, Velickovic, Tepic gibi şutörleri ile potamızda sayıları üçer üçer buluyordu. İlk periyodu 20-17, devreyi de 42-35- geride bitirdiğimizde, işler bizim için hizç de iyi gitmiyordu. İkinci yarıda biraz daha iyiydik ama Teodosic bu sefer de attığı sayılarla takımının son çeyreğe 63-60 önde girmesini sağladı.


SAĞOL MARKO PAŞA
Son 10 dakika ise maç gitti, geldi...Bitime 4.09 kala Sırplar 75-69 öndeyken, Ömer Onan'ın çemberden dönen üçlüğünde hücum ribaundunu alan Ömer Aşık basketi yaparken, belinden çeken Markovic'in hareketine hakemler centilmenlik dışı faulu çalıverdi. Ömer faulü kaçırsa da hücumda Kerem Tunçeri ve Ömer Onan ile 7-0'lık seri yapıp, farkı 3'e çıkardık: 78-75. Ancak Savanovic'in iki serbest atışı ile 1.37 kala skor 78-77'ye geldi. Türkiye hücumunda Teodosic'in tokadı ile gözünden sakatlanan Ömer Aşık'ın yerine kenardan gelen Ender'in 2'de 1'ine Krstic de aynı şekilde karşılık verdi ve son 58 saniyeye 79-78 önde girdi. Hido'nun zorlama üçlüğünün ardından Savanovic'in iki isabetli faul atışı ile 28 saniye kala 80-79 geriye düşen takım bizdik. İşte burada Kerem Tunçeri sahneye çıktı. 16 saniye Kerem'in asistini smaç ile tamamlayan Semih bir de faul kazandı ama atamadı. Savunma sırası bizdeydi ama 4.5 saniye kala Velickovic basketi atıverdi: 81-82.

TARIK DAĞLI ZAFERİ YAZDI: PARANORMAL BASKETBOL

"BAŞBAKAN'DAN MÜTHİŞ PRİM" HABERİ İÇİN TIKLAYIN!

SEMİH HAYAT VERDİ
Ve işte o bitmek bilmeyen 4.5 saniye. Topu orta sahadan oyuna sokarken, son şutu Hido'nun atması planlanmıştı. Ancak ister şans, ister kader. Hido'nun sahip olamadığı topu kapan Kerem Tunçeri, bomboş turnike ile bitime 0.5 saniye kala basketi atıverdi: 82-83. Biz maç bitti diye sevinirken, Sırplar'ın mola aldığını işaret eden hakemler heyecanı uzattı. Ve orta sahadan atılan topu tipleyen Velickovic'i bloklayan Semih 70 milyonu sokaklara dökerken, 83- 82'lik galibiyetimizi de ilan etti.

Misimovic mest oldu
G.SARAY'IN Boşnak yıldızı Misimovic, 12 Dev Adam'ın galibiyetine tanıklık edenler arasındaydı. Misimovic, "Türk basketbolunu ilk defa seyrediyorum. Taraftar adeta delice takımlarını destekledi, Sırplar'ın kazandığını düşünmüştüm ama Türk takımı mantalite olarak çok güçlüydü. Amerika'ya karşı kolay bir maç olmayacak ama bu taraftar topluluğu önünde kazanabileceğinizi düşünüyorum" dedi.

Harun: İşimiz bitmedi
A MİLLİ Basketbol Takımı'nın genel menajeri Harun Erdenay, "Dünya Şampiyonası'nda finale yükseldik. Bunun için çok emek verdik. Koçumuz hastalığına rağmen takımın başına geçti, oyuncularımız inanılmaz bir çalışma azmi gösterdi. Ama işimiz bitmedi. İnşallah burada ABD'yi de yenerek altın madalyayı kazanacağız ve halkımıza armağan edeceğiz" şeklinde konuştu.