Yobo sakatlandı Fener teslim oldu

Kayseri'ye Lugano-Yobo dışında stoper götürmeyen Kocaman, Nijeryalı sakatlanınca bu mevkiye Selçuk'u koymak zorunda kaldı. Kayseri'nin ilk golü Selçuk'un hatasından geldi

Pazar 12.09.2010
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010
ABONE OL
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Kayseri'ye gitmeden verdiği karar, adeta sarı-lacivertlilerin kaderini belirledi. Kocaman, Kayseri'ye giden 19 futbolcu arasında Lugano ve Yobo dışında stopere yer vermedi. Bu iki oyuncu, Kayserispor karşısına ilk 11'de çıktı. Yobo, Cangele'nin darbesiyle 59'uncu dakikada sakatlanınca, Fenerbahçe için rüzgar tersine döndü. Bu anda oyuna Selçuk girdi ve Lugano'nun yanında oynamaya başladı. 66'da Kayseri'nin ikinci yarıdaki ilk tehlikeli atağında Santana, Selçuk'un pozisyon hatasında kaleci Volkan'la karşı karşıya kaldı ve takımını 1-0 öne geçirdi. Bu golün hemen ardından 68'de Kayseri'nin ikinci golü geldi ve maç koptu. Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Kayseri deplasmanı öncesinde Bekir'i sakatlığı, Bilica'yı da yabancı kontenjanı nedeniyle İstanbul'da bırakmıştı. Ancak Kocaman'ın 18 kişilik kadroda yer alabilecek stoperler İlhan Eker ve genç Hasan Erbey'i tercih etmemesi polemik konusu oldu.

ŞOK! YOBO DERBİYE YETİŞMİYOR
Fenerbahçe'deki ilk maçına Kayseri'de çıkan Yobo, 59'da Cangele'nin darbesiyle sakatlanınca kenara geldi. Sağ arka üst adalesinden sakatlanan Nijeryalı'ya ilk müdahale kulübede yapıldı. Yobo'nun darbe aldığı bölgede ödem oluştuğu ve en erken 10-15 gün sonra sahalara dönebileceği belirtildi. Yobo, derbide oynamayacak.