Bursaspor kasasını dolduracak

Pazartesi 13.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 13.09.2010 10:37
ABONE OL
Türkiye'yi UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil edecek tek takım olan Bursaspor, adeta kasasını dolduracak.

UEFA Şampiyonlar Ligi'ne katılım payı olarak 7,1 milyon avro kazanan yeşil-beyazlı takım, gruplara katılan her takıma verilen 3,8 milyon avroyu da kasasına koydu.

Grupta 6 maç yapacak olan Bursaspor, maç başına 550 bin avro olmak üzere toplamda 3,3 milyon avroya da sahip oldu. Böylece Bursaspor, hiç maç kazanamasa bile 14,2 milyon avro, kasasına girmiş olacak.

Gruptaki ilk maçını yarın İspanya'nın önde gelen kulüplerinden Valencia ile yapacak yeşil-beyazlı takım, bu maçı kazandığı takdirde 800 bin avro, berabere bitmesi halinde ise 400 bin avro kazanacak.

Yeşil-beyazlı takım, grupta aldığı puana göre de para alacak. Bursaspor eğer grupları geçip ikinci tura yükselirse 3,3 milyon avronun daha sahibi olacak.

Ayrıca Bursaspor, yayın haklarından da para kazanacak. Ulusal yayın pazarının değerine göre yeşil-beyazlı takımın yayın haklarından da 10 milyon avro alacağı tahmin ediliyor.
Tüm bu hesaplar ışığında Bursaspor'u yayın haklarıyla birlikte gruptan çıkamasa bile yaklaşık 24 milyon avro gelir bekliyor.