Seyircinin de ahlaklısı, edeplisi, ilkelisi

Spordan sorumlu Devlet Bakanı Özak, FIBA 2010'da Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı ve Başbakan'a yönelik protestoya tepki gösterdi, "VIP davetiyeleri artık halka verilecek" dedi

Perşembe 16.09.2010
ABONE OL
Erzurum 2011 Kış Üniversite Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu (HDK) toplantısı Ankara'da yapıldı. Oyunlar için 90 milyon lira bütçe ayırmalarına karşın, 600 milyon lira harcadıklarını vurgulayan Spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak, "Türkiye'nin, Cumhuriyetten beri bir şehre yaptığı en büyük yatırım gerçekleşiyor. Artık "Bize bu organizasyonu verin" diye kimsenin karşısında el ayak ovuşturmuyoruz" dedi.

HALKI KÜÇÜMSÜYORLAR
Dünya Basketbol Şampiyonası final maçının ardından ödül töreni sırasında yaşananlara tepki gösteren Özak, "Ev sahipliğini almaya çalışırken, sayın Başbakanımız ilgili ülkelerin Devlet Başkanlarını tek tek arayarak bu organizasyonu Türkiye'ye kazandırmıştır. Teşekkür beklerken salonda Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül, TBMM Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasından bir uğultu oldu. Seviyesiz, ilkesiz ve terbiyesiz bir uğultuydu. Büyük Önder Atatürk bugün yaşasaydı, 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözüne ek olarak 'Seyircinin ahlaklısını, edeplisini ve ilkelisini severim' sözünü de eklerdi. Bundan sonra halkı küçümseyen insanlara değil, halka vereceğiz. Halkı küçük görenler hesabını verecektir" ifadesini kullandı.