"1 puan hakkımızdı"

Pazar 19.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 19.09.2010 14:09
ABONE OL
Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'a 1-0 yenilen Bucaspor'un kulüp başkanı Mehmet Bektur, ''En az 1 puan hakkımızdı'' dedi.

Bektur, dün oynadıkları Galatasaray maçında ilk yarıda rakiplerine göre daha iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, ''İkinci yarıda her iki ekip de gol bulabilirdi. En az 1 puan hakkımızdı. Galatasaray'ın tecrübeli ve yetenekli futbolcuları var. Bir gol buldular ve müsabakadan galip ayrıldılar. Ancak spor yapıyoruz bu da sonuçta var'' dedi.

ATATÜRK STADI
Zemini eleştirilen Atatürk Stadı'nın her açıdan futbol oynamaya elverişli olmadığını kaydeden Bektur, stadın, taraftarın müsabakayı keyifle izleyemediği, basın mensuplarının rahatlıkla çalışamadığı, yayıncı kuruluşun nitelikli yayın yapamadığı bir stat olduğunu söyledi.

Bektur, stattaki reklam panolarının kendilerine ait olmadığını belirterek, ''Koltuklarda numaralar yok. Taraftarlar maçın başlamasına yarım saat kala gelip, koltuklarına oturamıyorlar, turnikelerde sıkıntı olabiliyor. Ben Atatürk Stadı'nda maç yapmaktan hoşlanmıyorum. En kısa zamanda maçlarımızı kendi stadımız olan Yeni Buca Stadı'nda oynamamız lazım. İzmir'in ayıbı bu. Eminim ki İzmir Valisi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ile Gençlik ve Spor İzmir İl Müdürü de kendilerini rahatsız hissediyorlardır'' diye konuştu.
Dünkü karşılaşma sırasında taraftarların yönetim kuruluna ve kendisine olan tepkilerine de değinen Bektur, taraftarın stadın kapılarını açmaya yönelik bir isteklerinin bulunduğunu söyledi.

Bektur, Bucasporlu seyircilerin Galatasaray taraftarına göre azınlıkta kaldığını, bunda ligde ilk kez mücadele eden bir ekibin karşısında geçmişi köklü olan bir kulübün olmasının etkili olduğunu savundu.

Büyük takımların taraftar sayılarını geçmek için hedefler konulabileceğini ifade eden Bektur, ''5 yıl sonra 3 büyük takımla taraftar sayısında aynı seviyeye geleceğiz, 10 yıl sonra bu takımları iki kat geride bırakacağız diyebilirsiniz. Ancak bu tecrübe ve heyecanın sık olmasıyla mümkün. Onun için ligde tutunmak lazım. Bu da para harcamakla mümkün oluyor.''

BAŞKANLIK GÖREVİ
Bektur, daha önce başkanlık görevine devam etmeyeceğini açıkladığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Görevimi bir ısrarın üzerine devam ediyorum. 22 Eylül'de görevimi bırakacağımı söylemiştim. 3 gün sonra zaten yokum. Büyütmek ve gelişmek aynı şey değil. Biz Bucaspor'u büyüttük ama geliştiremedik. Büyümek ve gelişmenin eşdeğer ve eşzamanlı olması lazım. Kendimizde hata buluyorum. Büyüttük ama gelişmekte sıkıntılar oluştu. Kulübe bir daha bana ihtiyaç duymayacağı günler diliyorum. Bucaspor, finansmanıyla, futbol takımıyla ilişkisiyle, güveniyle yeni bir dönem oluşturmuştur. Bu güvenin devam etmesini çok isterim. Tüm yaptıklarımız helal olsun.''