Altın kız Tatar

Milli boksör Gülsüm Tatar, Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası'nda 64 kilo finalinde Rus rakibini 13-1'lik skorla geçerek altın madalya kazandı

Pazartesi 20.09.2010
ABONE OL
Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası'nda 64 kiloda mücadele eden milli boksör Gülsüm Tatar, finalde Rus rakibini 13-1 yenerek altın madalya kazandı. Tatar'ın kulübü Kayseri Birlikspor'dan yapılan açıklamada "Sporcumuz finalde Rus boksöre ringi dar ederek 13-1'lik skorla dünya şampiyonu oldu. Sporcumuzu kutluyor ve bu başarıyı Türkiye'ye hediye ediyoruz" ifadelerine yer verildi. Başbakan R.Tayyip Erdoğan da Gülsüm'e tebrik mesajı geçti. Öte yandan Dünya Şampiyonu olan Tatar, ay-yıldızlı forma için, Almanya'nın kendisine Sinan Şamil Sam aracılığıyla 3 yıl önce büyük paralarla yaptığı teklifi "Ben Türkiye adına daha çok şey yapmak istiyorum. Öncelikle olimpiyat şampiyonu olmak tek hedefim" diyerek elinin tersiyle itmişti.

AĞABEYİ VE AMCALARI BOKSÖR
Amcaları ve ağabeyinin boksör olması nedeniyle boksa başlayan Gülsüm, ring dışında duygusal ve sakin bir yapıya sahip.
Tatar'ın en büyük arzusu tırnaklarını uzatıp oje sürmek ve manikür yapmak. Ters gardlı olan, sağıyla rakiplerini oyalayan Tatar, soluyla rakiplerini ringe seriyor, sol aparkat ve sol direklerle maçlarını kazanıyor.