Emre'de yırtık bilmecesi

Fenerbahçe Kulübü tarafından sol arka adalesinde ikinci derecede yırtık tespit edildiği açıklanan milli futbolcu Emre Belözoğlu'nun dünkü idmanda koşulara başlaması kafalarda soru işareti yarattı

Çarşamba 22.09.2010
Son Güncelleme: Çarşamba 22.09.2010
ABONE OL
Beşiktaş derbisinde sakatlanan Fenerbahçeli Emre Belözoğlu'nun durumu hakkında kulüp tarafından yapılan açıklama ile tecrübeli futbolcunun dünkü idmandaki görüntüsü büyük çelişki yarattı. Aldığı darbe sonrası Beşiktaş maçının ikinci yarısında forma giyemeyen milli futbolcu için Fenerbahçe Kulübü, "Sol arka adalesinde ikinci derece yırtık tespit edildi" bilgisini vermiş ve tedavisine başlandığını bildirmişti. Normal şartlarda adalesinde ikinci derece yırtık olan bir futbolcunun en az 9 gün ayağının üstüne bastırılmaması gerekirken, Emre dün takımdan ayrı olarak düz koşu yaptı. İkinci derece yırtık ile sahalardan 1 ay uzak kalacağı tahmin edilen yıldız futbolcunun, hemen ertesi gün koşulara başlaması da büyük şaşkınlık yarattı.

GENÇLERBİRLİĞİ'NE YETİŞİR
Kulüp içinden alınan bilgilere göre, Emre'nin durumu açıklandığı kadar ağır değil. Sarı-lacivertli futbolcunun adalesinde darbeye bağlı zedelenme olduğu ve en geç iki hafta sonra oynanacak Gençlerbirliği maçında forma giyebileceği öğrenildi. Bu arada Emre'nin durumu ile ilgili kamuoyuna neden yanlış bilgi verildiği ya da bilgi doğruysa, adalesinde ikinci derece yırtık olan bir futbolcunun ertesi gün nasıl koşulara başladığı kafalarda soru işareti yarattı.