Tumani'den şok açıklama

Çarşamba 22.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 22.09.2010 09:52
ABONE OL
Fenerbahçe'de geçen sezon Daum ile birlikte çalışan yardımcı antrenör ve tercüman Ayhan Tumani, çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Radyospor.com'un haberine göre; Alex'e haksızlık yapıldığını söyleyen Tumani, "Geçen sezon Semih, Guiza'nın alternatifini bulamadı, eğer görevde kalsaydık şampiyonlar liginde mücadele ederdik" dedi.

İşte Ayhan Tumani'nin bir birinden çarpıcı açıklamaları:

GEÇEN SEZON KİMSENİN YAPAMADIĞINI YAPTIK
Geçen sezon çok başarılı bir başlangıç yaptık çünkü takımı takımı hem fiziksel hem de mental olarak çok iyi hazırladık. Bu kolay değildi çünkü Aragones'ten aldığımız takımın durumu çok kötüydü. En azından ligi dördüncü tamamlamış bir takım aldık. Buna rağmen lige sekizde sekiz yaptık. Takımda çok iyi bir hava oluşturmuştuk" dedi.

BÜYÜK TAKIM İÇİN İSTİKRARLI OLMAK GEREKİR
Fenerbahçe bu sezona iyi hazırlanamadı mı şeklindeki soruya Ayhan Tümani, "Büyük takım olmak istiyorsanız istikrarlı olmanız gerekiyor. Ancak; Fenerbahçe başarılı olmuş Daum ve ekibiyle devam etmek istemedi. Daum ve bize daha fazla zaman verilmeliydi. Eğer greve devam etseydik Fenerbahçe çok çok daha iyi yerlerde olacaktı. Şunu ifade etmekte fayda var: Eğer göreve devam etseydik bugün Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde olurdu" diye konuştu.

FENERBAHÇE'YE ŞAMPİYONLAR LİGİ YAKIŞIRDI
Size hakszılık edildiğini düşünüyor musunuz şeklindeki soruyaysa Tümani, "Bu konuda yorum yapmam. Bugünkü durumu herkes görüyor. Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'nde oynama hakkına kavuşturmuştuk. Bu takıma Şampiyonlar Ligi'nde oynamak yakışırdı. Biz Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne götürürdük. Ve Fenerbahçe bu sezon çok iyi transferler yaptı. Bizim gündemimizde Stoch vardı" dedi.

ALEX BUNLARI HAK ETMİYOR
Alex'in Fenerbahçe'de ki durumunuda yorumlayan Tümani sözlerine şöyle devam etti: "Alex çok önemli birfutbolcu ve karakter. Bu durum beni üzüyor. Ne Alex ne de Fenerbahçe hak etmiyor bunları. Alex ile bu noktaya gelememek gerkiyor çünkü Alex'ten Aykut Kocaman çok daha iyi faydalanabilirdi. Alex geçen sezon yaptıklarını bu sezon yapamıyor. Bunun nedenini iy sorgulamak gerekiyor. Alex'i kazanmak ve kaybetmek geçekten çok kolay. Bu takıma ve Alex'e çok yazık."

SEMİH GEÇEN SEZON GUİZA'NIN ALTERNATİFİ OLAMADI
Geçen sezon ağırlıklı olarak Guiza'nın 11'de forma giymesine de değinen Ayhan Tumani, "Guiza tüm eleştirilere rağmen kaliteli bir futbolcu. Elimizde Semih gibi önemli bir golcü vardı ve devre arasında da Gökhn Ünal katıldı. Keşke Semih ve Gökhan iyi olsalardı. Çünkü ikisi de Guiza'nın alternatifi olamadı. Semih, istediğimiz gibi olamadı. Sakatlık beli çok etkiledi ama Semih umduğumuz gibi olmadı" dedi.

YÖNETİM HEDEF KOYDU YAPMADI
Aykut Kocaman ile Daum arasında sorun varmıydı sorsuna ise Tumani, "Türkiye'de bir model denendi. Bu konuda yorum yapmam. Eğer bu sistem devam etseydi çok başarılı olacaktık ki geçen sezon başarılı olduk ve son maçta şampiyonluğu kaybettik. Ama 'büyük hedeflerle yola çıktık. Biz bu sitemi yerleştireceğiz' diyenlerin bir sezon sonra tüm yükü bir kişiye vermek büyük hata" dedi