Şimdi tedavi zamanı

Fenerbahçe'de koyduğu teşhislerle camiadan alkış alan Aykut Kocaman'a "Takım artık teşhis sürecini geçti. Tedavi ve galibiyetler alma zamanı" tepkileri de geldi

Cuma 24.09.2010
Son Güncelleme: Cuma 24.09.2010
ABONE OL
Zirvenin çok gerisinde kalan Fenerbahçe'de, teknik direktör Aykut Kocaman özeleştiri yaptı. Bir spor yorumcusu gibi takımın eksik ve zayıf yönlerini teşhis eden Kocaman, tedavi için ise en büyük ihtiyacın zaman olduğunu belirtti. Göreve büyük destekle başlayan Kocaman'ın bu yorumlarına camia ve taraftardan ise "Aykut Kocaman, takım içindeki arızaları teşhis etmek için tüm kredisini kullandı. Artık tedaviye ve galibiyetlere başlama zamanı geldi" tepkileri verildi. Kocaman'ın yaptığı genel değerlendirmeden bazı satırbaşları ise şöyle:

BEN DE MUTSUZUM
Aldığımız galibiyet sayısı, beni teknik direktör olarak değil Fenerbahçe taraftarı olarak da memnun etmiyor. Futbolda böyle şeyler olur ama bizim gibi daima önde olan ve şartları iyi durumdaki bir kulüpte asla olmamalıydı.

TAKIMIMIZ YAVAŞ
Kısa zamanda değişim yapmak kolay bir şey değil. Tarihe baktığınız zaman bunu görürsünüz. Takımımız yavaş oynuyor. Tempo olarak belli bir seviyeye sadece zaman zaman çıkabiliyor.

ELEŞTİRİLER HAKLI
Temponun mutlaka artması gerekiyor. Ancak bu hemen olabilecek bir şey değil. Sonuca ulaşmak biraz daha zaman alacak. İnsanlar sonuca bakarak eleştiriyorlar ve haklılar da.

BEN GÖREVDEYKEN...
Ben görevde olduğum sürece, önde oynayan, performansı maçtan maça değişmeyen, seviyesini koruyan bir takım olacak. Oyuncularımız enerjilerini sahaya hep yansıtacak. Kulüp içinde daima bu enerjiyi yansıtan oyuncular bulunacak.

KONDİSYON KÖTÜ
Saha içinde 10 futbolcundan, 2'si eksik kondüsyonla koşuyorsa, kalan 8 kişi bu eksiği kapatmak için daha fazla koşuyor. Ayrıca fazla koşsalar bile bu eksik kapanmıyor.

SONUÇ FARKLI OLSA...
Kondisyon sorununun nedeni, sezon başında birçok oyuncunun sakatlıkla boğuşması. Gökhan Gönül, Özer, Mehmet Topuz, Emre, Lugano, Santos gibi as oyuncuların sakatlıkları vardı. Kaybettiğimiz maçlarda sonuçlar farklı olsaydı, kondisyon olayı belki gündeme gelmezdi.

HEDEF KASIMPAŞA
Kasımpaşa sezona iyi başlamadı. Onlar da bizi bir fırsat olarak görüyor. Ancak bu maçı kazanmayı rakipten çok daha fazla istiyoruz.

KADRO OTURUYOR
Ana kadromuz bundan sonra oturacak. Onun üzerinden ufak tefek oynamalar yapacağız. Doğru yerlerde doğru kişiler oynayınca, sonuçlar da farklı olacak.