Çözüm bulundu

Ekrem ve Erhan'ın sakatlığında savunmanın sağına acil alternatif arayan Bernd Schuster, Medical Park Antalyaspor karşısında krizi Hilbert ile çözecek. Sistem ise 4-3-3'e dönüyor

Cumartesi 25.09.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 25.09.2010
ABONE OL
Beşiktaş'ın rotasyonu çok seven teknik direktörü Bernd Schuster, bugün Medical Park Antalyaspor karşısında mecburi değişikliğe gidecek. Geçen hafta 1-1 sonuçlanan Fenerbahçe derbisinde Ekrem Dağ'ı kaybeden ve Erhan Güven'in de süren sakatlığı nedeniyle defansın sağında kriz yaşayan Schuster krizi Hilbert ile çözecek. İbrahim Toraman'ın da savunmanın göbeğinde görev alması nedeniyle sağda kimi oynatacağını düşünen ve 'acil alternatif' aradığını söyleyen Alman çalıştırıcı, bu bölgeye Hilbert'i yerleştirecek. Fenerbahçe maçında hayatında ilk kez sağ bekte yer alan İbrahim Üzülmez de böylece gerçek yeri olan sol kanada geçecek. Stuttgart'ta oynadığı dönemde zaman zaman savunmanın sağında görev yapan Hilbert ile dünkü idmanda görüşen Schuster, "Görevini eksiksiz yerine getireceğinden kuşkum yok" sözleri ile öğrencisine güven aşıladı.

SİSTEMDE DE RADİKAL DEĞİŞİKLİK
Sisteminde de değişikliği hazırlanan Alman teknik adam, takımını 4-3-3 dizilişi ile sahaya sürecek. Orta sahayı Necip-Ernst-Aurelio üçlüsüne teslim edecek olan tecrübeli çalıştırıcı, ileri üçlüyü ise Tabata-Bobo-Quaresma üçlüsünden oluşturacak.